I liga piłkarzy ręcznych. Emocje były do końca

Roman Kieroński
Po porażce i remisie w poprzednich spotkaniach nowy trener SPR-u Tarnów Marcin Ogarek poprowadził zespół do pierwszego zwycięstwa.

AZS AWF Biała Podlaska - SPR PWSZ Tarnów 30:31 (16:15)

Bramki: Stefaniec 6, Kruchkou 6, Skuczyński 3, Ziółkowski 3, Rusin 3, Kędora 3, Jaszczuk 2, Pezda 2, Warmiak 1, Chełmiński 1 - Szatko 8, Kowalik 6, Nowak 5, Dutka 3, Misiewicz 2, Sanek 2, Wajda 2, Drobiecki 2, Spieszny 1.

Wynik meczu otworzył Szatko, a po bramce Nowaka goście prowadzili 2:1. W 9 minucie Nowak doprowadził do remisu 6:6, a potem obie drużyny zdobywały bramki seriami. „Akademicy” po golu Jaszczuka prowadzili 10:7, ale po rzutach Szatki, Dutki i Kowalika tarnowianie doprowadzili do stanu 10:10. Po bramce Kowalika i debiutującego w lidze Drobieckiego tarnowianie wygrywali 12:10, jednak końcówka pierwszej połowy należała do miejscowych.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na bramkę Szatki dającą remis odpowiedział Rosjanin Kruchkou i jego zespół prowadził 19:17. Decydujący okazał się okres pomiędzy 47 a 56 minutą. Goście zdobyli sześć bramek z rzędu, nie stracili żadnej i prowadzili 29:26. Stratę do jednego trafienia zmniejszyli Kruchkou i Pezda. Dwie bramki dla SPR-u uzyskali Nowak i Szatko. W ostatniej minucie trafili ponownie Kruchkou i Pezda, gospodarze mieli jeszcze piłkę, ale tarnowianie nie popełnili już błędu i wygrali.