I liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści z Tarnowa po niezwykle zaciętym meczu wywalczyli punkt

Roman KierońskiPozostałe wyniki i tabele lig piłki ręcznej na str. C13
W akcji Jakub Kowalik
W akcji Jakub Kowalik Fot. Tomasz Schenk
W dobrym stylu rozpoczęli mecz Łukasz Szatko i Damian Misiewicz. W drużynie gości brylował zaś Piotr Gasin. W 12 minucie rzut karny Bartosza Sękowskiego obronił Dawid Ciochoń.

SPR PWSZ Tarnów - KSSPR Końskie 29:29 ( 15:14)

Bramki: Nowak 7, Misiewicz 6, Szatko 6, Sanek 4, Dutka 2, M. Niemiec 1, B. Niemiec 1, Spieszny 1, Kowalik 1 - Matyjasik 7, Gasin 7, Rutkowski 5, Sękowski 4, Słonicki 2, Smołuch 2, Pilarski 1, Napierała 1.

Po dwóch golach Szatki gospodarze prowadzili 6:5 i 7:6. Do 21 minuty żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż jedną bramką. Przy stanie 10:11 trafili kolejno: Michał Niemiec, Łukasz Nowak, po kontrataku Bartosz Niemiec i tarnowianie objęli prowadzenie 13:11. Tuż przed gwizdkiem sędziów na przerwę stratę zmniejszył Gasin.

Po zmianie stron trafił dla gości Bartosz Sękowski, lecz szybko dwoma skutecznymi rzutami odpowiedział Misiewicz. W zespole gospodarzy efektowne i ważne gole zdobywał Łukasz Nowak, bardzo dobrą zmianę dał Albert Sanek. Prowadzenie nadal zmieniało się jak w kalejdoskopie. W 51 minucie po karnym Matyjasika goście prowadzili 27:25. Po golach Sanka i Nowaka był jednak remis. Tarnowianie odzyskali prowadzenie 29:28 po rzutach Daniela Dutki i Jakuba Spiesznego. Do końca spotkania pozostały jeszcze 23 sekundy. W posiadaniu piłki byli goście. Dograli piłkę do skrzydłowego Gasina, a ten z trudnej pozycji pokonał dobrze wcześniej spisującego się w bramce Dawida Ciochonia.

Po stracie bramki o czas poprosił trener gospodarzy Marcin Ogarek. Ustalił ze swymi podopiecznymi sposób rozegrania ostatniej akcji. Niestety, jego zespół nie potrafił tego zrealizować i mecz zakończył się podziałem punktów.