I liga: Puszcza - Odra. "Żubrom" brakuje snajpera

Tomasz Bochenek
W spotkaniu 24. kolejki I ligi Puszcza Niepołomice zremisowała 0:0 z Odrą Opole. To nie był jednak nudny mecz.

Obie ekipy miały od początku ochotę do gry. Puszcza, starająca się o pierwszą bramkę w tym roku, przed przerwą najbliższa była jej w 29 min, kiedy po "główce" Łukasza Furtaka piłka spadła na poprzeczkę. Chwilę wcześniej, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, oko w oko z Arturem Krysiakiem stanął Witkor Żytek, ale nie zdołał go pokonać.

Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Wcześniej to groźnie kontrująca Odra postraszyła niepołomiczan. Dosłownie w ciągu kilkudziesięciu sekund, w 22 i 23 minucie, Jakub Moder z prawej flanki tak dośrodkował, że Miłosz Mleczko musiał zadziałać, by piłka nie wpadła w "okienko" jego bramki. A po kornerze obronił "główkę" Miłosza Trojaka. Po chwili Puszczy dopisało już szczęście, bo Moder zagłówkował w słupek.

Pierwszą połowę to też opolanie zakończyli mocny akcentem. I znów popisał się Moder - tyle że dobrym podaniem, po którym Marcin Urynowicz kopnął nad celem. To była świetna okazja.

W drugiej połowie najpierw Żytek wypalił z 25 m - trochę niecelnie. Następnie, po stałym fragmencie, taki sam był skutek woleja w wykonaniu Furtaka. Generalnie jednak to gospodarze bardziej starali się o gola. W 61 min zaowocowało to akcją Łukasza Szczepaniaka, jego pozycją strzałową w polu karnym, ale Krysiak znów wykonał dobrą robotę. I to samo nastąpiło trzy minuty później, gdy ponownie uderzał Szczepaniak. Z kolei, gdy po kornerze Michała Mikołajczyka główkował Marcin Orłowski, piłka poszybowała nad bramką.

Mleczko długo nie miał okazji do wykazania się, aż w końcu dał mu ją w 83 min Szymon Skrzypczak, gdy huknął z 25 m. Golkiper "Żubrów" sparował piłkę na róg, po którym Ivan Gomez główkując trafił w poprzeczkę!

Po drugiej stronie boiska w 90 min bliski powodzenia był Szczepaniak, jednak Krysiak po raz kolejny uratował Odrę od straty.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 0:0
Puszcza: Mleczko - Furtak, Stawarczyk, Stępień, Widejko - Szczepaniak, Kotwica, Żytek, Nowak, Mikołajczyk (74 Tomalski) – Orłowski.
Odra: Krysiak - Mikinić, Baranowski, Szota, Brusiło - Niziołek (71 Skrzypczak), Bonecki (67 Rybicki), Trojak, Moder, Janus - Urynowicz (62 Gomez).
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Furtak - Trojak. Widzów: 619.