sportowy24
I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka skompletowała skład na...

I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka skompletowała skład na sezon 2018-19. Jest kilka nowych zawodniczek

Zdjęcie autora materiału
Artur Bogacki

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

1/9
przejdź do galerii

©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Pierwszoligowa drużyna siatkarek Wieliczki ma już skompletowany skład. W 7R Solnej, która przygotowania do sezonu 2018-19 rozpoczęła 31 lipca, doszło do zmian kadrowych.
Po najlepszym w historii wyniku - 3. miejsce na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet - nie było potrzeby dokonywać rewolucji. Zespół nadal prowadzony jest przez Ryszarda Litwina, któremu pomagać będzie nowy w sztabie Marcin Nowakowski (jako asystent i statystyk, związany był ostatnio z męskim AGH Kraków, w CV ma też współpracę z reprezentacją Polski). Fizjoterapeutką drużyny jest Kinga Siwiaszczyk, a trenerem grup młodzieżowych - Jakub Kaliciecki.


Z drużyny odeszły rozgrywające: Julija Monnakmae (wróciła do Estonii) i wypożyczona pod koniec sezonu Agata Michalewicz (MKS Dąbrowa Górnicza), środkowa Sylwia Pelc (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), przyjmująca Agata Skiba (Kralove Pole Brno, Czechy) oraz atakująca Magda Jagodzińska (BKS Bielsko-Biała).

Zostały przyjmujące: Angelika Wystel (wcześniej występująca pod panieńskim nazwiskiem Szostok), Magdalena Grabka i Klaudia Wesół, libero Daria Bąkowska, środkowe Karolina Sowisz i Judyta Gawlak, rozgrywająca Aleksandra Buczek (wcześniej Wieczorek; większość sezonu miała straconą z powodu kontuzji) i atakująca Patrycja Ząbek.

Nowe twarze to: rozgrywająca Karolina Szczygieł (AZS PŚ Gliwice), która ma za sobą występy w ekstraklasie w barwach zespołów z Rzeszowa i Muszyny, a także: libero Magdalena Lewińska (Proxima Kraków, juniorki), atakująca Izabela Wisz (San-Pajda Jarosław/AppGo II LO Rzeszów) i środkowa, pochodząca z Krakowa, Julia Skowron (Joker Mekro Świecie). Niewykluczone, że jeszcze ktoś dołączy, klub będzie śledził sytuację na rynku transferowym.

- Trzon drużyny został, każda z tych zawodniczek, w różnych częściach sezonu, była w wyjściowej szóstce. Myślę, że zespół ma porównywalny potencjał, z tym że skład na pewno został odmłodzony - mówi prezes Mariusz Tyrański.

Więcej --->
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!