Artur Bogacki
7R Solna Wieliczka
7R Solna Wieliczka Artur Bogacki
W meczu 26. kolejki I ligi siatkarek 7R Solna Wieliczka pokonała AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Teraz czas na play-off.

7R Solna Wieliczka - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (23:25, 25:9, 25:20, 25:14)
7R Solna:
Buczek, Ząbek, Sowisz, Gawlak, Grabka, Wystel, Bąkowska (libero) oraz Szczygieł, Wisz, Lewińska (libero), Skowron.
AZS PŚ: Woźniczka, Ciesielczyk, Wawrzyniak, Stroińska, Osadczuk, Abramajtys, Elko (libero) oraz Niedziałek, Dyduła, Pelc, Nowak.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - 7R SOLNA WIELCZKA

Rundę zasadniczą Solna zakończyła piątym zwycięstwem z rzędu, do play-off przystąpi z 2. pozycji. W ćwierćfinale (do 3 zwycięstw) zmierzy się z Wisłą Warszawa, dwa pierwsze mecze rozegra u siebie (w najbliższą sobotę i niedzielę o godz. 18).

W I secie początkowo częściej prowadziły przyjezdne. Gdy ze stanu 10:12 Solna doprowadziła do 16:13, wydawało się, że przejęła kontrolę nad wydarzeniami. AZS jednak walczył, w końcówce objął prowadzenie (21:22) i lepiej ją rozegrał.

Wieliczanki do kolejnej niespodzianki już nie dopuściły. W drugim secie pokazały moc, wygrywając do 9. Trzecią partię zaczęły od 1:4, później prowadziły nawet 3 punktami. Tym razem to one w nerwowej końcówce (20:19) były skuteczniejsze. W czwartej odsłonie kluczowa była seria miejscowego zespołu (od stanu 7:7 zdobył 5 kolejny punktów), po tym ciosie gliwiczanki już się nie podniosły.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU PUCHARU POLSKI: 7R SOLNA - DEVELOPRES RZESZÓW

Ćwierćfinały play-off (do 3 zwycięstw, pierwsze mecze 2-3 marca)
MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
7R Solna Wieliczka - Wisła Warszawa
Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Uni Opole
Enea Energetyk Poznań - Joker Mekro Energoremont Świecie

p style="font-size:24px;padding-left:10px;padding-top:5px;padding-bottom:5px;background-color:#203143;color:white">DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

TOP Sportowy24: Które gwiazdy sportu mają najwięcej dzieci?

Materiał oryginalny: I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka w ostatnim meczu przed play-off pokonała AZS PŚ Gliwice. To jej piąte zwycięstwo z rzędu - Gazeta Krakowska