I liga siatkarek: Podium oddaliło się od Solnej Wieliczka

Pawel Panus
Pawel Panus
Siatkarki Solnej walczą o trzecie miejsce w I lidze
Siatkarki Solnej walczą o trzecie miejsce w I lidze Marcin Strzyzewski
W pierwszym meczu o 3. miejsce na zapleczu Orlen Ligi Solna zagrała dobrze tylko seta i przegrała z Jokerem Świecie 1:3.

Licznie zgromadzona publiczność liczyła na to, że Solna pożegna się z nią zwycięstwem i przez połowę meczu na to właśnie się zanosiło. W pierwszym secie gospodynie zmiotły z parkietu Jokera, a w drugim przyjezdne zepsuły aż 10 zagrywek i Solna długo prowadziła. W końcu jednak miejscowe także zaczęły grać słabo i w efekcie siatkarki ze Świecia doprowadziły do wyrównania.

W trzecim secie Joker był wyraźnie lepszy, prowadził nawet 20:13. Bardziej zacięty był set czwarty, w którym wieliczanki starały się zatrzymać rozpędzonego rywala. Bezskutecznie. Rewanż i ewentualnie tzw. złoty set za tydzień.

WTS Solna Wieliczka – Joker Świecie 1:3 (25:20, 23:25, 21:25, 20:25)