I liga siatkarek. Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów w derbach Małopolski wygrała z UJ-CM 7r Solna Wieliczka

Roman Kieroński
Wieliczanki w tym sezonie dwukrotnie wygrały w Wieliczce - w Pucharze Polski i I lidze
Wieliczanki w tym sezonie dwukrotnie wygrały w Wieliczce - w Pucharze Polski i I lidze Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu I ligi siatkarek, rozegranym 4.12.2021 w Wieliczce, miejsca ekipa UJ-CM 7r Solna przegrała z Roleskim Grupą Azoty PWSZ Tarnów.

UJ-CM 7r Solna Wieliczka - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (19:25, 10:25, 19:25)

Solna: Marcyjanik, Ciesielczyk, Ciesielska, Kuriata, Dreczka, Budnik, Reszelewska (libero) oraz Maksajda, Wieczorek, Lewińska, Wojciechowska, Stankiewicz.
Roleski Grupa Azoty PWSZ: Wawrzyniak, Szabó, Kukulska, Ponikowska, Gancarz, Kowalska, Pawłowska (libero) oraz Cur-Słomka, Szczygieł-Głód Nowacka, Ociepa, Świstek.

Po niedawnym dobrym meczu i przegranej 2:3 w Pucharze Polski siatkarki Solnej liczyły na sprawienie niespodzianki w lidze. Tym razem jednak lider z Tarnowa nie dał im się rozpędzić. W I secie wieliczanki objęły prowadzenie 10:7. Wkrótce straciły je po dwóch zagrywkach Gancarz. Świetną zmianę w drużynie gości dała Cur-Słomka, a zakończyła seta udaną „kiwką” Szabó.

Przyjezdne dały pokaz siły w drugiej partii. Punkty zdobywały głównie środkowe Gancarz i Ponikowska, a ostatni atakiem ze skrzydła uzyskała Kukulska. W trzeciej partii gra długo była wyrównana, do stanu 16:16. Końcówka należała znów do tarnowianek, które do odniesienia wygranej potrzebowały zaledwie 70 minut. MVP spotkania została wybrana Anna Pawłowska.