I liga siatkarek. Udany rewanż Solnej

Pawel Panus
Pawel Panus
Dzięki zwycięstwu w Opolu beniaminek z Wieliczki wrócił na trzecie miejsce w tabeli.

AZS Politechniki Opolskiej - Solna Wieliczka 0:3 (17:25, 25:27, 22:25)

Solna: Ząbek, Gawlak, Urbanik, Tyrańska, Szostok, Świerczyńska, Olipra (libero) oraz Sowisz, Wieczorek, Kawa.

Był to rewanż za finał barażowego turnieju finałowego, w którym zespół z Opola pewnie wygrał z Solną 3:0 (obie drużyny uzyskały awans).

W pierwszym secie dominacja wieliczanek była przygniatająca. W pewnym momencie Solna wygrywała 19:9. Zespół z Opola prowadzi Andrzej Stelmach, były rozgrywający reprezentacji Polski i olimpijczyk z Atlanty i Aten. Prosił o czas, zmieniał ustawienia, ale tę partię wieliczanki wygrały gładko.

W drugim secie walka była już zdecydowanie bardziej zacięta. Grę Solnej trzymała Ząbek, na której ataki lewą ręką gospodynie nie mogły znaleźć lekarstwa. Potem gospodynie zdobyły kilka punktów z rzędu i objęły prowadzenie 19:16. Następnie było 23:19, ale Solna doprowadziła do remisu 23:23 i 25:25. Asem serwisowym popisała się Sowisz, a punkt blokiem dodała Gawlak i zespół z Wieliczki prowadził 2:0 w setach.

Trzecia partia była również zacięta. Wieliczanki początkowo przegrywały, potem wyszły na prowadzenie 17:14. Wygrały gładko, dzięki atakom Ząbek i końcowej kiwce Urbanik.

- Po dwóch nieudanych meczach chcieliśmy się pokazać z dobrej strony. Najważniejszy był drugi set, którego wygrałyśmy na przewagi - powiedziała trenerka Solnej Katarzyna Wąsowska.