I liga siatkarek. UJ-CM Solna Wieliczka przegrała z Sokołem Mogilno

Artur Bogacki
Bilans 19 meczów wieliczanek w I lidze to 12 zwycięstw i 7 porażek
Bilans 19 meczów wieliczanek w I lidze to 12 zwycięstw i 7 porażek Urszula Łobaczewska
W spotkaniu I ligi siatkarek, które odbyło się w sobotę 18.02.2023, UJ-CM Solna Wieliczka przegrała na swoim parkiecie z sąsiadującym w tabeli Sokołem Mogilno.

UJ-CM Solna Wieliczka - Sokół Mogilno 1:3 (20:25, 15:25, 26:24, 25:20)

Solna: Wełna, Wieczorek, Grabka, Ciesielczyk, Ejsmont, Aleksandra Muszyńska, Reszelewska (libero), Dutkiewicz (libero) oraz Ptak, Wojciechowska, Trojner, Ciesielska.
Sokół: Jóźwiak, Przybyło, Stroiwąs, Kohut, Fojucik, Szczygioł. Marcyjanik (libero) oraz Łuczyszyn.

W pierwszym secie Solna odrobiła kilka punktów straty (14:14), lecz potem straciła aż 5 "oczek" z rzędu. Po raz drugi przyjezdnych już nie dogoniła. W drugiej odsłonie miejscowe nie miały wiele do powiedzenia.

Trzecia partia zaczęła się od 1:4, potem długo było niewiele lepiej (14:16). Wieliczanki poprawiły swoją grę, w drugiej części seta objęły prowadzenie i wygrały na przewagi.

W czwartym secie też wyszedł im pościg (11:14, 14:14), ale ostatni remis to 16:16. Później Sokół przyspieszył i zwyciężył.

Inne mecze 19. kolejki I ligi siatkarek (18.02.2023)

• San-Pajda Jarosław - ITA Tools Stal Mielec 1:3
  • Trans-Ann Płomień Sosnowiec - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
  • Sorella Czętochowianka - Enea Energetyk Poznań 0:3
  • 08.01: BAS Białystok - SMS PZPS Szczyrk 3:2
  • 29.01: Wieżyca 2011 PG Stężyca - Nike Węgrów 3:0
  • 22.02: Karpaty Krosno Glass - LTS Legionovia