Nadkomplet 600 widzów (w tym około 100 z Wieliczki) był świadkiem stojących na wysokim poziomie derbów Małopolski w I lidze siatkarek. Grupa Azoty PWSZ Tarnów jako pierwsza w tym sezonie pokonała 7R Solną Wieliczka.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – 7R Solna Wieliczka 3:0 (25:20, 26:24, 25:19)
Grupa Azoty: Szabó, Pytel, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Guzikiewicz (libero).
7R Solna: Wystel, Grabka, Szczygieł, Sowisz, Ząbek, Gawlak, Bąkowska (libero) oraz Skowron, Buczek, Wisz.

W pierwszym secie blok i „kiwka” Magdaleny Pytel (wybraną ją MVP meczu) dała prowadzenie tarnowiankom, a tej przewagi, dzięki skuteczności w ataku Joanny Sikorskiej i Magdaleny Jurczyk, nie oddały już do końca.

----->>> POZNAJ SIATKARKI 7R SOLNA WIELICZKA <<<-----

W drugim secie to wieliczanki miały inicjatywę, po blokach Magdaleny Grabki i Angeliki Wystel było 10:14. Miejscowe wróciły do gry i końcówka była zacięta. Prowadzenie 21:20 kapitalną zagrywką dała gospodyniom Pytel. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w grze na przewagi, a decydujące punkty tarnowianki zdobyły przy zagrywkach Jurczyk.

W trzecim secie walka punkt za punkt toczyła się do stanu 12:12, potem miejscowe budowały przewagę (20:16). Wieliczanki stać było na jeszcze jeden zryw, zbliżyły się na 2 "oczka" (21:19). Tyle że w tej partii już nie zdobyły punktów i przegrały. Straciły też pozycję lidera, mogą ją odzyskać w środę, w zaległym meczu u siebie z MKS Dąbrowa Górnicza (godz. 19).

Materiał oryginalny: I liga siatkarek. W debrach Małopolski Grupa Azoty PWSZ Tarnów lepsza od 7R Solna Wieliczka [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska