I liga siatkarzy. AGH idzie jak burza

W tym sezonie siatkarze AGH Kraków wygrali wszystkie trzy spotkania rozegrane na wyjeździe fot. Artur Bogacki
Akademicy z Krakowa wygrali trzy z czterech spotkań w tym sezonie.

KPS Siedlce - AGH Kraków 1:3 (25:19, 23:25, 22:25, 21:25 )
KPS: Milewski, Łukasik, Rejowski, Kaźmierczak, Szaniawski, Gutkowski, Krzywiecki (libero) oraz Wysocki, Szałański, Ogrodniczuk.
AGH: Buczek, Dzierwa, Mordyl, Akala, Rawiak, Fornal, Odwarzny (libero) oraz Drewniak, Przybylski, Wroniecki (libero), Wacek.

W tym sezonie krakowianie spisują się bardzo dobrze - wygrali w Siedlcach. A tam wcale nie jest łatwo o zwycięstwo, o czym wcześniej przekonali się choćby typowani do zwycięstwa w lidze siatkarze z Zawiercia.

Goście wygrali dość pewnie. Nie przeszkodziło im nawet to, że w pierwszym secie pokpili sprawę. Na początku odskoczyli (2:7), na drugiej przerwie technicznej prowadzili 2 punktami. Wkrótce było jednak 20:18 i miejscowi poszli za ciosem.

W następnych odsłonach gospodarze właściwie tylko na początkach setów mogli mieć nadzieję na korzystny wynik. Później krakowianie pilnowali 2-, 4-punktowej przewagi i pewnie zwyciężali. Pomogła dobra gra blokiem, w tym elemencie było aż 17-7 dla AGH.

W czwartej odsłonie nie obyło się bez kontrowersji. Przy stanie 10:10 sędziowie uznali, że autowy atak krakowian był po bloku miejscowych. Doszło do sprzeczki siedlczan z arbitrem głównym, co skończyło się czerwoną kartką dla kapitana KPS Wojciecha Kaźmierczaka.

W ekipie AGH kolejny świetny mecz rozegrał Jan Fornal, który do Krakowa trafił z... Siedlec. W meczu przeciw byłemu klubowi zdobył 18 pkt.