I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków efektownie wygrał z Astrą Nowa Sól

AZS AGH Kraków - Astra Nowa Sól
AZS AGH Kraków - Astra Nowa Sól Andrzej Banaś
W meczu 16. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarzy, rozegranym w sobotę 7.01.2023 r., AZS AGH Kraków w trzech setach pokonał na swoim parkiecie Astrę Nowa Sól. Zobacz co działo się na parkiecie, zdjęcia z meczu - w GALERII.

AZS AGH Kraków - Astra Nowa Sól 3:0 (25:21, 25:18, 25:17)

AZS AGH: Krawiecki, Gomułka, Miniak, Kraut, Rymarski, Borkowski, Czyrek (libero), Dereń (libero) oraz Świdroń, Zawadzki, Komar, Janusz.
Astra: Pizuński, Wołowicz, Drzazga, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Kołtowski (libero) oraz Jurkojć, Kłęk, Czyrniański, Busch.

To był pierwszy mecz krakowian po świątecznej przerwie. Rok 2023 zaczęli bardzo udanie, rewanżując się beniaminkowi za porażkę w pierwszej rundzie i podtrzymując serię zwycięstw, która teraz wzrosła do 7 spotkań!

W pierwszym secie na początku prowadzili goście (7:9), ale później warunki dyktowali gospodarze. Ostatni remis to 11:11, a gdy od stanu 15:13 akademicy doprowadzili do 20:14, ich szanse na zwycięstwo znacznie wzrosły. Tej okazji nie zmarnowali.

W drugiej partii ekipa z Nowej Soli trzymała się mniej więcej do stanu 15:14, po chwili jednak było już 21:15. W trzecim secie przełom nastąpił wcześniej, od wyniku 11:10 gospodarze zaczęli budować przewagę, wygrali do 17.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Bartosz Gomułka, który dla AZS AGH zdobył najwięcej, 21 punktów (miał 70-procentową skuteczność w ataku).