I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków po tie-breaku wygrał w Warszawie z Legią

Andrzej Banaś
W meczu 14. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarzy, rozegranym w sobotę (17 grudnia 2022 r.), AZS AGH Kraków wygrał na wyjeździe po tie-breaku z Legią Warszawa. Dla ekipy spod Wawelu to piąte z rzędu zwycięstwo.

Legia Warszawa - AZS AGH Kraków 2:3 (25:19, 25:19, 21:25, 21:25, 13:15)

Legia: Szewczyk 1, Romanutti 20, Leliwa 8, Bobrowski 21, Szlęzak 13, Kozłowski 13, Tomczak (libero) oraz Gawrzydek 1, Gregorowicz, Sumara (libero), Stępień.
AZS AGH: Krawiecki 4, Gomułka 12, Rymarski 2, Miniak 2, Borkowski 21, Tokajuk 5, Czyrek (libero), Dereń (libero) oraz Kraut 11, Janusz 6, Putkowski 6, Komar, Świdroń, Zawadzki 4.

Niżej notowana Legia dość pewnie wygrała dwa pierwsze sety i stanęła przed szansą na zdobycie pełnej puli, która pomogłaby jej w walce o utrzymanie. W trzeciej części zaczęła obiecująco (6:3, 10:8), potem gra się wyrównała, ale wciąż to krakowianie byli stroną, która częściej musiała odrabiać straty. W końcówce jednak to goście odskoczyli, od stanu 21:21 tylko oni zdobywali punkty. A w czwartej odsłonie poszli za ciosem, wyrównując stan meczu.

W decydującym, piątym secie częściej na prowadzeniu byli krakowianie, drużyny zmieniły się stronami przy wyniku 6:8, wkrótce było nawet 7:10. Gospodarze jednak poprawili na chwilę swoją grę, objęli prowadzenie 12:11. Końcówka była emocjonująca. Od stanu 13:13 dwa decydujące punkty dla przyjezdnych zdobył Bartosz Gomułka - atakiem i blokiem. Co ciekawe, dla krakowian był to szósty tie-break, pięć z nich wygrali!

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) został wybrany przyjmujący drużyny spod Wawelu Karol Borkowski (21 pkt).

Dla AZS AGH to piąte z rzędu zwycięstwo i ósme w sezonie, są coraz bliżej czołowej „8”, która zagra w play-off. Po 14. kolejce zajmują 9. lokatę (punkt straty do premiowanej strefy).