I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków przegrał na parkiecie Chrobrego Głogów

Andrzej Banaś
W spotkaniu 4. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarzy AZS AGH Kraków przegrał na wyjeździe z Chrobrym Głogów. To jego druga porażka w sezonie 2022-2023.

Chrobry Głogów - AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:19, 25:16)

Chrobry: Węgrzyn, Polański, Antosik, Lisicki, Ociepski, Rykała, Kałkowski (libero) oraz Januszewski (libero), Tubiak, Słotarski.
AZS AGH: Krawiecki, Gomułka, Janusz, Rymarski, Borkowski, Tokajuk, Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Zawadzki, Komar, Kraut, Świdroń.

Patrząc na wynik i przebieg spotkania, to był najsłabszy występ AZS AGH w tym sezonie. We wcześniejszych trzech meczach krakowianie wygrali dwukrotnie, teraz przegrali z Chrobrym, który na koncie przed tą kolejką miał dwie porażki.

Pierwsza połowa inauguracyjnej partii była bardzo wyrównana, wynik oscylował wokół remisu, ale to goście częściej byli na prowadzeniu. Odskoczyli nawet na 2 pkt (9:11), lecz wkrótce gospodarze przejęli inicjatywę. Od stanu 15:14 zdobyli trzy punkty z rzędu i już nie dali się dogonić.

W II secie goście odrobili większość strat doznanych na początku (od 6:2 do 8:7), ale głogowianie dość szybko odbudowali dużą przewagę (16:11) i pilnowali jej do końca. W trzecim secie ostatni remis to 4:4. Następnie pięciopunktowa seria wyszła Chrobremu, który jeszcze się rozkręcił (16:9, 19:10) i pewnie zwyciężył.

Dla AZS AGH najwięcej punktów zdobyli - po 8 - Karol Borkowski i Łukasz Rymarski; w Chrobrym pod tym względem wyróżnił się Krzysztof Rykała - 14 pkt.

Po 4. kolejce krakowianie plasują się na 11. pozycji w stawce 16 zespołów (4 pkt). Liderem tabeli jest MKS Będzin (10 pkt).

W następnej, piątej kolejce akademicy spod Wawelu zagrają na swoim parkiecie. Ich rywalem z spotkaniu zaplanowanym na 15 października (sobota) będzie Mickiewicz Kluczbork.

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarzy (8 października 2022)

• Mickiewicz Kluczbork - Astra Nowa Sól 3:0
  • Olimpia Sulęcin - Krispol Września 3:0
  • SMS PZPS Spała - Legia Warszawa 0:3
  • MKS Będzin - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0
  • KPS Siedlce - BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3
  • BAS Białystok - Avia Świdnik 1:3
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani