I liga siatkarzy: AZS AGH Kraków w trzech setach przegrał z MCKiS Jaworzno

Z 7 meczów w tym sezonie siatkarze AZS AGH wygrali trzy. W ostatniej kolejce przegrali Anna Kaczmarz / Polska Press
W 7. kolejce sezonu 2023-2024 w I lidze siatkarze AZS AGH Kraków ulegli u siebie MCKiS Jaworzno 0:3. Spotkanie odbyło się w sobotę, 28 października 2023 r.

AZS AGH Kraków - MCKiS Jaworzno 0:3 (23:25, 17:25, 15:25)

AZS AGH: Peryt, Bakaj, Putkowski, Kraut, Tokajuk, Oziabło, Dereń (libero) oraz Piksa (libero), Komar, Świdorń, Curzytek, Wiśniewski.
MCKiS: Szczechowicz, Strzeżek, Polok, Grzegolek, Sługocki, Pietras, Gepfert (libero), Waszczuk (libero) oraz Gaweł, Wojtaszkiewicz, Borończyk.

W I secie początkowo prowadzili gospodarze (3:0, 7:5). Później inicjatywę przejęli jaworznianie, odskoczyli na 4 pkt (12:16), a potem 5 (15:20). W końcówce, od stanu 19:23, akademicy obronili cztery setbole (23:24), ale ostatecznie przegrali.

W dwóch kolejnych setach aż takich emocji nie było. Po wyrównanych początku przyjezdni wypracowywali kilka punktów przewagi i już nie dawali się dogonić. Zasłużenie zdobyli pełną pulę.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został wybrany Patryk Strzeżek (MCKiS), który zdobył 13 punktów. W miejscowej ekipie wyróżnił się Kajetan Tokajuk - 10 pkt.