I liga siatkarzy. Druga w tym sezonie porażka i czwarte zwycięstwo drużyny AGH

Artur Bogacki
Od lewej: Jan Fornal, Konrad Buczek i Michał Przybylski (MVP meczu)
Od lewej: Jan Fornal, Konrad Buczek i Michał Przybylski (MVP meczu) Fot. Artur Bogacki
Zaległe spotkanie było bardzo emocjonujące, goście trzy sety wygrali na przewagi. W drugiej partii gospodarze na drugiej przerwie technicznej przegrywali 6 punktami, ale zbliżyli się do rywali i długo walczyli o zwycięstwo. Podobnie było w ostatniej części (12:16), znów w końcówce jednak górę wzięło doświadczenie gości. Dla krakowian 21 pkt zdobył Jan Fornal, a 17 Patryk Akala.

AGH Kraków - Espadon Szczecin 1:3 (30:32, 25:27, 25:15, 24:26)

AGH: Drewniak, Dzierwa, Akala, Mordyl, Przybylski, Fornal, Wroniecki (libero) oraz Odwarzny (libero), Buczek, Rawiak.

Espadon: Sladecek, Wołosz, Cedzyński, Leandro, Pietruczuk, Wajdowicz, Markiewicz, Guz (libero), Tołoczko (libero) oraz Antosik, Orłowski, Pietrzak, Gałązka.

Dla krakowian to druga porażka na własnym parkiecie (poprzednio ulegli Krispolowi Września).

luron Virtu Warta Zawiercie - AGH Kraków 1:3 (21:25, 25:14, 24:26, 17:25)

Aluron Warta: Macionczyk, Kaczorowski, Swodczyk, Mysera, Długosz, Wójtowicz, Ogórek (libero), Filipowicz (libero) oraz Kantor, Dzierżanowski, Janikowski, Leszczawski.

AGH: Buczek, Dzierwa, Akala, Mordyl, Fornal, Rawiak, Odwarzny (libero) oraz Przybylski, Kania, Drewniak, Wacek.

W czwartym wyjazdowym meczu krakowianie sięgnęli po czwarte zwycięstwo. Wygrali pierwszego seta, w drugim nie mieli nic do powiedzenia (porażka do 14), a w trzecim warunki znów dyktowali zaliczani do grona faworytów ligi zawiercianie. Prowadzili już 13:7, lecz dobry blok pozwolił przyjezdnym odzyskać nadzieję.

Na drugiej przerwie technicznej było 16:12, po powrocie na parkiet siatkarze AGH zdobyli 5 punktów z rzędu i objęli prowadzenie! Rywale jednak się otrząsnęli, w końcówce prowadzili 24:22. Wówczas to goście zdobyli cztery kolejne punkty, a skutecznością błysnęli Michał Przybylski (blok i atak) oraz Michał Dzierwa (dwa dobre ataki, w tym kończący seta)

Po tak wygranej partii akademicy poszli za ciosem, wysoko prowadzili na początku czwartej odsłony (2:8). Miejscowi wprawdzie zmniejszyli dystans (14:16), ale losów meczu nie odwrócili. MVP spotkania został rezerwowy Przybylski. Najskuteczniejsi byli Dzierwa (25 pkt) i Jan Fornal (18).