I liga siatkarzy. Drużyna AGH Kraków nowy sezon rozpoczęła od wyjazdowego zwycięstwa

Artur Bogacki
Najlepszym zawodnikiem meczu w Wyszkowie wybrano Jana Fornala
Najlepszym zawodnikiem meczu w Wyszkowie wybrano Jana Fornala Fot. Artur Bogacki
Forma mocno przebudowanej drużyny akademików była niewiadomą. Z poprzedniego sezonu zostało tylko dwóch siatkarzy. Dodatkowo nie można było przepracować okresu przygotowawczego w komplecie, bowiem część graczy przebywała na zgrupowaniu kadry juniorów, a trzech z nich poleciało na wrześniowe mistrzostwa świata do Meksyku.

Camper Wyszków - AGH Kraków 1:3 (22:25, 21:25, 25:21, 18:25)
AGH: Buczek, Dzierwa, Akala, Mordyl, Rawiak, Fornal, Odwarzny (libero) oraz Przybylski, Kania, Wacek, Drewniak.

Krakowianie w Wyszkowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Dość pewnie wygrali dwa pierwsze sety. W inauguracyjnym kluczowy był fragment z 15:15 na 17:20. W następnym to miejscowi lepiej zaczęli, długo prowadząc 1-2 punktami, ale w drugiej połowie partii goście wyrównali i odskoczyli (19:22), nie dając się później dogonić.

W trzecim secie - w dużej mierze dzięki bardzo dobrej zagrywce - krakowanie prowadzili już 6 punktami (5:11). Zbyt wcześnie chyba jednak uwierzyli, że mają zwycięstwo w kieszeni. Gospodarze zerwali się do ataku, doprowadzili do remisu (15:15), a w końcówce byli wyraźnie lepsi i wygrali tę partię. W następnej odsłonie górą byli akademicy z Krakowa.

- Jestem zadowolony, bo niemal cały mecz mieliśmy pod kontrolą - mówi trener AGH Andrzej Kubacki. - Siatkarsko byliśmy dużo lepsi od rywali, jedynie w trzecim secie przytrafił się nam dłuższy przestój. Mamy w składzie młodych zawodników, studentów, na naszą niekorzyść zadziałały „hormony”, adrenalina. Udany start jest bardzo ważny, podbuduje zawodników, muszą się hartować jak stal.

MVP meczu został wybrany Jan Fornal z AGH. Zdaiem trenera równie dobrze zaprezentował się Michał Dzierwa. - Nigdy wcześniej nie widziałem ich grających na tak wysokim poziomie. Nagrodę dla najlepszego zawodnika powinno się równo podzielić między nich - mówi trener Kubacki.

Drugi z podwawelskich zespołów, Hutnik, spotkanie 1. kolejki (ze Stalą Nysa) przełożył. Klub ma problemy finansowe i nie wiadomo, czy przystąpi do rozgrywek.