I liga siatkarzy: drużyna AGH poznała rywala w play-off

Siatkarze AGH Kraków rundę zasadniczą zakończyli na 7. pozycji
Siatkarze AGH Kraków rundę zasadniczą zakończyli na 7. pozycji Andrzej Banaś
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi siatkarze AGH przegrali 1:3 w Suwałkach ze Ślepskiem. Z tym zespołem zmierzą się też w ćwierćfinale play-off.

Ślepsk Suwałki – AGH Kraków 3:1 (25:17, 26:24, 27:29, 25:20)
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Zapłacki, Urbanowicz, Wasilewski, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Szczytkow, Skrzypkowski, Lewiński.
AGH: Buczek, Żakieta, Wacek, Kania, Przybylski, Rawiak, Woroniecki (libero) oraz Fornal, Dzierwa, Adamski, Depowski, Odwarzny (libero).

Zwycięstwo za pełną pulę sprawiłoby, że krakowianie w play-off zagraliby z SMS PZPS Spała. Porażka oznacza, że Ślepsk i AGH do fazy pucharowej przystąpią z, odpowiednio, 2. i 7. pozycji.

Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące. Pierwszego seta gospodarze rozstrzygnęli w końcówce (na przerwach technicznych było 6:8 i 16:14). W drugim goście prowadzili już 8 punktami (2:10), lecz suwałczanie ich dogonili (18:18). Krakowianie jako pierwsi mieli setbola, lecz go nie wykorzystali i wkrótce przegrali.

W wyrównanej trzeciej partii miejscowi w końcówce odskoczyli (23:19) i wydawało się, że pewnie zwyciężą. Siatkarze AGH jednak doprowadzili do wyrównania, później jeszcze obronili meczbola, by wygrać seta. W czwartej części też trwała walka cios za cios. Od stanu 20:20 punktowali już jednak tylko gospodarze.

W I rundzie play-off gra się do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie AGH – Ślepsk odbędzie się 2 kwietnia w Krakowie. Drugie, i ewentualnie trzecie, w kolejny weekend w Suwałkach.