I liga siatkarzy. Ekipa AGH Kraków przegrała w Nysie. To kolejny mecz bez wygranego seta

Po ośmiu meczach w I lidze AGH ma na koncie tylko trzy wygrane
Po ośmiu meczach w I lidze AGH ma na koncie tylko trzy wygrane Fot. Andrzej Wiśniewski
Ostatnio drużynie AGH się nie wiedzie. Wcześniej, jeśli ponosiła porażkę, to wygrywała przynajmniej seta. A ostatnie trzy spotkania - dwa w lidze i jedno w Pucharze Polski - skończyła bez wygranej partii. W meczu na trudnym terenie w Nysie (tamtejsza Stal jest w tym sezonie wyżej klasyfikowana w tabeli niż AGH) nie udało się przełamać złej passy. Nie znaczy to jednak, że nie było na to szansy.

Stal AZS PWSZ Nysa - AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:19, 23:25)

Stal AZS PWSZ: Woroniecki, Owczarz, Nożewski, Łuka, Olczyk, Bułkowski, Bonisławski (libero) oraz Szymeczko, Makowski, Goss, Kwiecień.

AGH: Adamski, Żakieta, Kania, Dudziński, Fornal, Surma, Wroniecki (libero) oraz Ściślak, Gajdek, Maruszczyk, Nowosielski, Bik (libero), Mordyl.

W pierwszym secie to ekipa z województwa opolskiego długo była na prowadzeniu, mając 1-2 punkty przewagi. Od stanu 16:14 goście zdobyli trzy punkty z rzędu i układ sił się zmienił. Ale tylko na chwilę. Gospodarze od 18:18 bardzo dobrze zagrywali (posłali trzy asy) i znów odskoczyli (21:19). Cień szansy dla przyjezdnych był jeszcze przy stanie 22:21, ale Stal nie dała się złamać.

Druga odsłona bez większej historii. Miejscowi bardzo szybko po dobrej serii zbudowali bezpieczną przewagę (9:3) i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Krakowianie ani razu w tej części poważniej im nie zagrozili.

W trzecim secie sytuacja była już inna. Początkowo to siatkarze spod Wawelu byli skuteczniejsi, prowadząc 3 „oczkami” (7:10). Szybko jednak był remis (10:10), a później to gospodarze przejęli inicjatywę (od 16:17 do 20:18). Krakowianie nie odpuścili i w końcówce, przy zagrywce Jakuba Nowosielskiego, dogonili rywali. Przy stanie 23:23 nie wyszły im jednak ataki: Kamil Maruszczyk został zablokowany, a Arkadiusz Żakieta, po długiej wymianie, trafił w taśmę.

To oznaczało, że ze zwycięstwa cieszyć się mogli gracze Stali. Miejscowi tego dnia mieli świetny serwis - zdobyli w ten sposób aż 12 punktów (goście tylko 3).

Najwięcej punktów dla krakowian zdobył Karol Dudziński (11), w ekipie gospodarzy wyróżnił się Łukasz Owczarz (16 pkt).