I liga siatkarzy: ekipa AGH wygrała ze Stalą Nysa

W 12. kolejce I ligi siatkarzy zespół AGH sprawił miłą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z dużo wyżej notowaną Stalą.

Stal PWSZ Nysa - AGH Kraków 1:3 (13:25, 25:22, 20:25, 24:26)
Stal: Szczurek, Bułkowski, Nożewski, Długosz, Kalembka, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Dzikowicz, Biernat, Makowski, Rafalik.
AGH: Górski, Halaba, Surma, Gnatek, Mucha, Dzierwa, Głód (libero) oraz Galiński, Walczykowski, Łaba.

Kluczem do zwycięstwa była dobra zagrywka. W pierwszym secie goście zdemolowali faworyta, w końcówce drugiego prowadzili (19:21), ale przegrali. Później jednak kontrolowali przebieg trzeciej partii (11:16, 17:21). W czwartej części obie drużyny popełniały dużo błędów. Gospodarze jako pierwsi mieli setbola, ale nie wykorzystali szansy (skutecznym atakiem popisał się Grzegorz Surma i był remis 24:24). Później dwa bloki na Mateuszu Piotrowskim dały gościom zwycięstwo za pełną pulę.
Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Pawła Halabę (AGH), który zdobył 19 punktów; taki sam dorobek miał jego klubowy kolega Michał Dzierwa. Dzięki tej wygranej krakowianie przerwali serię trzech porażek. Nadal zajmują 11. miejsce w tabeli I ligi.
W sobotę akademicy zmierzą się u siebie (godz. 18) z Krispolem Września.