I liga siatkarzy. Porażka AGH w Nysie

Andrzej Wiśniewski / Polska Press
W 10. kolejce I ligi siatkarzy zespół AGH Kraków przegrał w Nysie 0:3 ze Stalą.

Krakowianie w Nysie musieli sobie radzić bez podstawowego rozgrywającego Sebastiana Matuli, którego zastępował grający po raz pierwszy w wyjściowym składzie Marcin Krawiecki. Goście powinni byli wygrać przynajmniej jednego seta. W pierwszej odsłonie rywale ich zaskoczyli, było już 9:2, później 16:8. Ta przewaga jednak topniała. W końcówce siatkarze AGH zbliżyli się, ale w kluczowym momencie dawali punkty w prezencie po zepsutych zagrywkach. Przy 23:21 zbyt mocno zaserwował Arkadiusz Żakieta i miejscowi mieli meczbola. Pierwszego nie wykorzystali, przy drugim asa posłał Jan Fornal. Tyle że po chwili ten ostatni zagrał w siatkę i partię wzięli gospodarze.

W drugim secie Stal znów uzyskała dużą przewagę, a tym razem pewnie zwyciężyła. Kluczowa byli punktowa seria na początku - od 3:5 do 11:5.

W trzeciej części nie zabrakło zwrotów akcji. Było 1:5, 5:5, 11:11, 18:22. Wydawało się, że goście mają sytuację pod kontrolę, ale gdy miejscowi zdobyli 4 "oczka" z rzędu, był remis 22:22. Po tym, jak zablokowany został Żakieta, gospodarze mieli meczbola (24:23). Wykorzystali już pierwszą okazję - atakiem po bloku.

AZS PWSZ Stal Nysa - AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)