I liga siatkarzy. Zespół AGH Kraków lepszy od beniaminka Olimpii Sulęcin

Andrzej Wiśniewski / Polskapresse
W 6. kolejce I liga siatkarzy zespół AGH Kraków odniósł czwarte zwycięstwo, pokonując 3:1 na wyjeździe Olimpię Sulęcin. W tabeli plasuje się na 3. pozycji.

Olimpia Sulęcin - AGH Kraków 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25)
Olimpia: Stefaniak, Orłowski, Frankowski, Turek, Sławiak, Konieczny, Sas (libero) oraz Dzierżyński (libero), Ożarski, Trojan, Romańczuk, Kopij.
AGH: Matula, Żakieta, Kącki, Fornal, Kania, Mordyl, Dembiec (libero) oraz Krawiecki, Dudziński, Ziółkowski, Gajdek, Stajer.

Beniaminek i najsłabszy zespół ligi (po 5 kolejkach Olimpia miała na koncie tylko jeden wygrany set) sprawił krakowianom trochę problemów. W inauguracyjnej partii gospodarze częściej prowadzili, i to już 3-4 punktami. Było 8:4, 16:13, ale akademicy od 21:19 doprowadzili do 21:22. Później wprawdzie zmarnowali dwa setbole, ale ostatecznie byli górą.

W drugiej części inicjatywę nadal miała Olimpia. Od stanu 21:14 przyjezdni zdobyli 5 punktów z rzędu, ale stać ich było tylko na postraszenie rywali.

W trzeciej odsłonie prowadzenie się zmieniało. W końcówce gościom zabrakło zimnej krwi. Przy 22:23 fantastyczną obroną w ekipie AGH popisał się Arkadiusz Żakieta, a Roman Kącki zdobył punkt. Po chwili Grzegorz Turek atakował bez bloku, ale posłał piłkę w aut i było 1:2 w setach.

W czwartej partii miejscowi nie mieli już wiele do prowadzenia. Goście po dobrej serii odskoczyli na kilka "oczek" (4:8, 10:16, 14:21) i nie dali się dogonić.

Najwięcej punktów dla AGH zdobyli: Jan Fornal (tym razem 21) i Arkadiusz Żakieta (19).

Inne wyniki: SMS PZPS Spała - Exact Systems Częstochowa 0:3, Lechia Tomaszów Maz. - Krispol Września 3:2, Aqua-Zdrój Wałbrzych - AZS Częstochowa 0:3, Ślepsk Suwałki - TSV Sanok 3:1, KPS Siedlce - AZS PWSZ Stal Nysa 3:2.