"Ibra" zapewnił komplet punktów Milanowi

FIL
W meczu na szczycie wicemistrz kraju, zespół Romy pokonał u siebie obrońcę tytułu Inter Mediolan 1-0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W pierwszej połowie obaj rywale skupili się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki.

WŁOCHY. Roma zrewanżowała się Interowi za dwie pucharowe przegrane

Mało było akcji ofensywnych, zakończonych groźnym strzałem. Najbliższy uzyskania prowadzenia - dla Interu - byli Stanković, który trafił w poprzeczkę, i Eto'o, którego w ostatniej chwili zablokował N. Burdisso. Po przerwie zaatakowała Roma, jednak długo nie potrafiła zdobyć gola. Okazję miał Totti, jednak po rzucie wolnym pośrednim - efekt błędu Julio Cesara - strzelił nad poprzeczkę. Tottiego kwadrans przed końcem spotkania zmienił Vucinić i właśnie on - mimo przewagi Interu - w doliczonym czasie gry zapewnił zwycięstwo rzymskiemu zespołowi.

Roma zrewanżowała się Interowi za majową porażkę w finale Pucharu Włoch 0-1 i sierpniową przegraną w finale Superpucharu Włoch 1-3. Inter doznał pierwszej porażki w tym sezonie.

Po trzech ligowych meczach bez zwycięstwa Milan pokonał u siebie Genoę 1-0. Atak zespołu gospodarzy stanowili Robinho, Ibrahimovic i Ronaldinho (Pato leczy kontuzję). Do przerwy okazje na uzyskanie prowadzenie nie wykorzystali Robinho i K.-P. Boateng. Wkrótce po zmianie stron Pirlo świetnie zagrał do Ibrahimovica, który pokonał dobrze spisującego się Eduardo. Wynik mogli podwyższyć Robinho (dwukrotnie), Ronaldinho, Seedorf i Flamini (także dwa razy). - Dotychczas strzeliłem dla Milanu cztery gole i wszystkie były ważne. Wszyscy moi koledzy potrafią dobrze mi podać piłkę, bo są wielkimi graczami - mówił po meczu zadowolony "Ibra". Goście rzadko zatrudniali Abbiatiego. Po przerwie zagrali nieco odważniej. - Zespół miał trudności, ale z Genoą nigdy nie gra się łatwo. Jej zawodnicy są agresywni i dobrze wychodzą z atakami - powiedział trener Milanu Massimiliano Allegri.

WYNIKI

Roma - Inter 1-0 (0-0), Vucinić 90+2; Milan - Genoa 1-0 (1-0), Ibrahimovic 49; Bari - Brescia 2-1 (1-1), Rivas 16, Barreto 55 karny - Kone 27; Catania - Bologna 1-1 (0-1), Britos 66 samob. - Di Vaio 40; Fiorentina - Parma 2-0 (0-0), Ljajic 61 karny, De Silvestri 77; Palermo - Lecce 2-2 (1-0), Pinilla 52, Maccarone 90+3 - Giacomazzi 8, Corvia 46, cz.k.: Giacomazzi (Lecce) 81; Sampdoria - Udinese 0-0; Chievo - Lazio 0-1 (0-0), Zarate 69; Cesena - Napoli 1-4 (0-0), Parolo 49 - Lavezzi 72, Hamsik 81 karny, Cavani 88 i 90+2; Juventus - Cagliari 4-2 (2-1), Krasic 13, 34 i 70, Bonucci 57 - Matri 20 i 81.

1. Inter 5 10 8-3

2. Lazio 5 10 7-5

3. Chievo 5 9 8-5

4. Brescia 5 9 7-7

5. Milan 5 8 7-4

6. Napoli 5 8 10-8

7. Catania 5 8 7-5

8. Bari 5 8 5-7