Ibrahimović zabrał PSG do ćwierćfinału

(FIL)
Piłka nożna. We wczorajszych rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów awans do dalszych gier zapewniły sobie ekipy występujące w roli gości: Paris SG i Benfica Lizbona.

W Londynie paryżanie objęli prowadzenie po akcji Thiago Motty i Zlatana Ibrahimovicia oraz strzale z bliska Rabiota. Chelsea potrzebowała więc aż trzech goli do awansu. Pierwszego zdobyła szybko: Diego Costa ograł Thiago Mottę i trafił do siatki. Kolejne ataki „The Blues” nie przynosiły powodzenia. Strzały Cesca Fabregasa, Edena Hazarda i Diego Costy nie znalazły drogi do siatki. W 60 minucie ten ostatni opuścił boisko (uraz mięśnia).

W 65 minucie Chelsea mogła prowadzić 2:1, ale Kevin Trapp obronił strzały Williana i Hazarda. 2 minuty później Angel Di Maria zacentrował na pole bramkowe i Ibrahimović wpakował z bliska piłkę do siatki. To praktycznie przesądziło losy rywalizacji o awans.

Zenit przegrał na własnym boisku z Benfiką Lizbona 1:2, choć do 85 minuty prowadził i miał szansę na dogrywkę. W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę, wypracowali sobie kilka okazji do zdobycia gola. Najlepszą miał Artiom Dziuba, którego zdążył zablokować Ederson Moraes.

Po przerwie gra była wyrównana. W 63 min prowadzenie mogli objąć goście, ale Jonas przegrał pojedynek z Jurijem Łodyginem. Kilka minut później padł gol dla Zenitu. Jurij Żirkow sfaulował Nelsona Semedo, ale sędzia nie przerwał gry i ten pierwszy zacentrował przed bramkę, gdzie celnie główkował Hulk.

Benfica dążyła do wyrównania. Łodygin najpierw obronił strzał Victora Lindelofa, a potem, po uderzeniu Raula Jimeneza, sparował piłkę na poprzeczkę, ale Nicolas Gaitan zaliczył celną dobitkę. Wynik meczu ustalił Anderson Talisca.

Wojciech Szczęsny zebrał najlepsze recenzje z grona graczy Romy za wtorkowy występ w meczu z Realem Madryt (0:2). Włoskie media przyznały mu noty od 6 do 7,5 (w skali 1-10). „Królewscy” oddali aż 38 strzałów, w tym 11 celnych, 12 zablokowanych i 15 poza światło bramki. Polak sparował 9 uderzeń; pokonali go tylko Cristiano Ronaldo oraz James Rodriguez.

Szczęsny doznał urazu twarzy przy pierwszym puszczonym golu (nogą trafił go kolega z drużyny Kostas Manolas). Dokończył grę z podbitym okiem, ale będzie gotowy do gry w najbliższym meczu ligowym.

Wyniki

Zenit Sankt Petersburg - Benfica Lizbona 1:2 (0:0), Hulk 69 - Gaitan 85, Talisca 90+6. Pierwszy mecz: 0:1, awans: Benfica.

Chelsea Londyn - Paris Saint Germain 1:2 (1:1), Diego Costa 27 - Rabiot 16, Ibrahimović 67. Pierwszy mecz: 1:2, awans: Paris SG.

15 marca: Atletico Madryt - PSV Eindhoven (0:0), Manchester City - Dynamo Kijów (3:1).

16 marca: Bayern Monachium - Juventus Turyn (2:2), Barcelona - Arsenal Londyn (2:0).