Iga Świątek w ćwierćfinale Indian Wells. Odrobiła straty z Kerber

fb
30.11.2021 warszawa tenisistka iga swiatek trening tenis kort gra fot. sylwia dabrowa / polska press Sylwia Dabrowa
We wtorek wieczorem Iga Świątek wygrała w 1/8 finału Indian Wells z Niemką Angeliką Kerber 4:6, 6:2, 6:3.

Świątek przystępowała do wtorkowego starcia po siedmiu wygranych meczach z rzędu. Passa zaczęła się jeszcze w Doha, gdzie Polka pokonała w finale Estonkę Anett Kontaveit. W Indian Wells wygrała dwa pierwsze spotkania, ale w obu przypadkach potrzebowała do tego trzech setów.

We wtorek zarówno Kerber jak i Świątek rozpoczęły od straty podania. W pierwszej odsłonie Polka wygrała tylko raz swój gem serwisowy, oddając je trzykrotnie. Niemka również miała problemy z serwisem, ale przełamała Świątek o jeden raz więcej i wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugiej odsłonie zobaczyliśmy dużo lepszą wersją Świątek, ale wciąż nie brakowało problemów z podaniem. W drugim secie rozegrano osiem gemów, ale tylko dwa wygrała serwująca tenisistka - w obu przypadkach Polka i wygrała 6:2.

W trzecim secie Panie trochę ustabilizowały serwis. Pierwsze przełamanie należało do Kerber przy stanie 2:2, ale Polka natychmiast wyrównała rachunki. Decydujący cios nastąpił przy wyniku 4:3, gdy Świątek zatrzymała podanie rywalki i ostatecznie wygrała 6:3.

W ćwierćfinale Polka zagra z wygraną zawodniczką z pary Madison Keys - Harriet Dart.