Tomasz Dębek
Iga Świątek
Iga Świątek CHANDAN KHANNA/AFP/East News
Iga Świątek nie dała szans Naomi Osace w finale turnieju WTA 1000 w Miami. Polka wygrała w dwóch setach 6:4, 6:0 i przeszła do historii światowego tenisa.

Pierwszy set - a zwłaszcza pierwszy gem, w którym po zaciętej walce na przewagi Naomi Osaka obroniła swój serwis - finału turnieju WTA 1000 w Miami był wyrównany. Podobnie jak w poprzednich meczach, obie finalistki doskonale radziły sobie przy własnym podaniu. Do przełamania doszło tylko raz - Iga Świątek wygrała gema na 2:3. Ostatecznie set padł jej łupem w stosunku 6:4.

Drugi set był już demolką. Fenomenalnie dysponowana Polka nie dała rywalce najmniejszych szans. Nie straciła nawet gema, błyskawicznie wygrywając 6:0!

20-letnia zawodniczka z Raszyna przeszła tym samym do historii tenisa. Nie tylko zdobyła tzw. "Sunshine Double", czyli turniejowe triumfy w Miami i Indian Wells w tym samym roku. Jako pierwsza tenisistka rozpoczęła sezon od trzech wygranych turniejów rangi WTA 1000 - w lutym była bowiem najlepsza w Dosze. Pozostaje niepokonana już od 17 meczów.

To nie koniec wspaniałych wiadomości dla najlepszej polskiej tenisistki. Po zakończeniu kariery przez Ashleigh Barty to właśnie Świątek obejmie w poniedziałek prowadzenie w rankingu WTA.