II liga kobiet, grupa IV

PWSZ JEDYNKA TARNÓW - AGH GALECO WISŁA KRAKÓW 0-3 (22-25, 22-25, 20-25)

PWSZ Jedynka: Styrkowiec, Madzia, W. Sysło, Wieloch, Brzezińska, Stolarz, Jachym (libero) oraz Kosałka, Wyroba, Klaczek, M. Sysło.

AGH Galeco Wisła: Szady, Jagodzińska, Surma, Stojek, Biernatek, Rusinek, Guzikiewicz (libero) oraz Stachowicz, Leszek, Tokarczyk (libero).

W I secie, po wyrównanym początku, krakowianki objęły prowadzenie 11-8, chwilę później przegrywały jednak 12-15. Potem notowano jeszcze wynik 20-19, końcówka seta należała jednak do przyjezdnych. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia tarnowianek 7-2. Rywalki szybko doprowadziły wprawdzie do wyniku 7-6, ale potem Jedynka prowadziła 11-6 i 15-9. Krakowianki zdobyły jednak sześć punktów z rzędu, a od stanu 21-21 znów dominowały na parkiecie.

W trzeciej partii miejscowe prowadziły 9-6 i 13-10, zespół z Krakowa objął jednak prowadzenie 17-15. Jedynka doprowadziła jeszcze do stanu 19-18, końcówka seta ponownie należała jednak do siatkarek AGH Galeco Wisły. (STM)

Bolesław Rzeszów - Dalin Myślenice 3-1 (25-16, 30-32, 25-13, 31-29)

Dalin: Kowalik, Szlachetka, Perlińska, Sarlej, Prośniak, Filipek, Agn. Wojtan (libero) oraz Anna Wojtan, Woźniczka-Mleczek, Świerczyńska.

W inauguracyjnym meczu podopieczne trenerów Jerzego Bicza i Pawła Wojtana zagrały bardzo chimerycznie i nierówno. Poza dwoma dobrymi setami walki (druga i czwarta partia) siatkarki z Myślenic były wyraźnie słabsze od rywalek. - Naszą bolączką było słabe przyjęcie i nieskuteczna zagrywka w decydujących momentach. Najbardziej martwi mnie chaos, jaki wkradał się w nasze szeregi. Musimy nad tym popracować - powiedział po spotkaniu trener Jerzy Bicz. (MH)

Tomasovia - MKS MOS Wieliczka 3-1 (18-25, 25-16, 30-28, 25-20)

Wieliczka: Ciszczoń, Antos, Tyrańska, Świeży, Bałucka, Leśniak, Windak (libero) oraz Durbas, Urban, Suchan, Borowska.

Tomasovia była faworytem meczu z beniaminkiem, ale w I secie dominowały przyjezdne. Dobra gra na rozegraniu Ciszczoń i skuteczny blok Tyrańskiej z Bałucką sprawiły, że podopieczne Grzegorza Stareńczaka prowadziły od początku do końca. W II secie brakło koncentracji i gospodynie doprowadziły do remisu. Kluczowa okazała się trzecia partia, MKS MOS miał aż trzy piłki setowe. Porażka sprawiła, że z zespołu uszło powietrze i wygrały miejscowe. - Zabrakło nam szczęścia w trzecim secie. Żal tym bardziej, że rywalki oddawały nam piłkę i trzeba było tylko skutecznie zakończyć jedną z akcji - powiedział Stareńczak. (PAN)

W innych meczach:

Karpaty Krosno - SMS PZPS II Sosnowiec 3-0, Anser Siarka Tarnobrzeg - Extrans-Patria Sędziszów M. 3-2, pauzowała Szóstka Biłgoraj.

1. AGH Galeco Wisła 1 3 3-0

2. Karpaty 1 3 3-0

3. Bolesław V LO 1 3 3-1

4. Tomasovia 1 3 3-1

5. Anser Siarka 1 2 3-2

6. Extrans-Patria 1 1 2-3

7. MKS MOS 1 0 1-3

8. Dalin 1 0 1-3