II liga kobiet

(mas)
MOSiR Mysłowice - MKS Andrychów 3-1 (25-23, 22-25, 25-13, 26-24)

MKS: Targosz, Książek, Świerczyńska, Sarlej, Karkoszka, Adamczyk, Szostok (libero) oraz Koziołek, Dorcz, Byrska, Kryń.
W meczu "na szczycie" w Mysłowicach siatkarkom MKS Andrychów nie udało się wywalczyć żadnej zdobyczy, co oznacza, że powiększyły stratę do lidera.
W sobotę obie drużyny pokazały zbliżone umiejętności, a gospodynie w pełni wykorzystały atut własnej hali. Andrychowianki rozpoczęły bez żadnego respektu do rywalek. W I secie prowadziły od początku kilkoma punktami. Przełom nastąpił dopiero przy prowadzeniu Andrychowa 16-12. Wówczas to mysłowiczanki zaryzykowały silną zagrywkę i w końcówce doprowadziły do remisu, a następnie wygrały seta. - Seryjne tracenie punktów iprzestoje to był nas mankament wtym meczu. Taka sytuacja powtórzyła się jeszcze wtrzecim iczwartym secie - mówi trener MKS.
Druga partia miała podobny przebieg, ale z tą różnicą, że w końcówce siatkarki MKS nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i wyrównały stan setów.
Kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby nie niespodziewany przebieg trzeciej partii. Nie wiedzieć czemu andrychowianki uznały, że mają już gospodynie "na widelcu" i je zlekceważyły. Inna sprawa, że mysłowiczanki zagrały w tej odsłonie niemal bezbłędnie i wypunktowały zawodniczki z Andrychowa w stosunku 25-13.
Po takim ciosie podopieczne Romana Rupika znowu wróciły do gry w czwartym secie, który jednak okazał się ostatnim. (GM)
MKS Bielsko-Biała - Armatura Kraków 0-3 (11-25, 17-25, 18-25)
Armatura: Filip, Krawczyk, Holocher, Chochorowska, Pawelec, Rydzyńska, Obrzut (libero) oraz Szymska, Balwierz, Szaruga.
Mecz zupełnie bez historii, Armatura wygrała w ciągu niespełna godziny mecz, ćwicząc ustawienia taktyczne i rozegrania ataku. Drużyna z Bielska zmieniła swoje oblicze, zmienili się trenerzy, a z kadry ubyło aż 16 zawodniczek, przechodząc do innych klubów. Teraz trzon zespołu stanowią kadetki, a z takim przeciwnikiem podopieczne Janusza Zachary nie mogły sobie nie poradzić. (PAN)
STS Sandecja - Dalin Myślenice 0-3 (19-25, 25-27, 21-25)
STS Sandecja: I. Skrzypiec, Łukasik, Wójsik, Olchawa, S. Skrzypiec, M. Mogilska; Studzińska (libero), Waśko, Łomnicka, K. Apryasz.
Dalin: Anna Wojtan, Kęsek, Świerczyńska, Krasińska, Szlachetka, Żaba; Pietrzyk (libero) oraz Agnieszka Wojtan, Woźniczka.
Sędziowali: Tomasz Flis i**Jacek Litwin z**Krakowa. Widzów; 200.
W pierwszej rundzie zespół z Nowego Sącza ograł 3-1 Dalin w Myślenicach. Stąd oczekiwano, że tym razem będzie podobnie. Kibiców spotkało jednak wielkie rozczarowanie. Zespół prowadzony przez Jerzego Bicza pokazał bardzo ciekawą siatkówkę opartą na dobrej obronie i skutecznych atakach, choć w tym ostatnim elemencie Dalin ma jeszcze sporo do zrobienia. Już pierwszy set pokazał, że zespół STS Sandecja będzie miał problemy. Sądeczanki nie potrafiły odebrać dobrze zagrywki, dzięki czemu Dalin bardzo szybko objął prowadzenie 8-2 i nie oddał wysokiego prowadzenia do końca seta. Druga część meczu była już dużo ciekawsza i wyrównana. Ale początek znów należał do gości. Po akcjach Szlachetki zrobiło się 3-0 dla Dalinu. Jednak zespół STS doprowadził do remisu 4-4. Od tego momentu sądeczanki zaczęły grać skutecznie, obejmując prowadzenie 11-8, 13-10. Od stanu 17-17 trwała zażarta walka o każdą piłkę. Kiedy na tablicy widniał wynik 23-21 dla zespołu z Nowego Sącza, wydawało się, że uda się wygrać seta. Jednak po złej zagrywce, był remis 23-23. Atak Szlachetki dał kolejny remis 25-25, kolejny w wykonaniu Anny Wojtan wyprowadził Dalin na prowadzenie. Seta zakończył atak Marty Mogilskiej w aut.
(JEC) W**innych meczach grupy IV:** SMS II Sosnowiec - Orzeł Kozy 3-0 (25-20, 25-16, 25-20), BKS Aluprof II Bielsko-Biała - Siarka Tarnobrzeg 1-3 (25-22, 15-25, 25-27, 20-25).