II liga kobiet

FIL
OTMĘT KRAPKOWICE - UKS DWÓJKA NOWY SĄCZ 34-11 (15-9)

Bramki: Ptasznik 8, A. Blozik 5, M. Dorosz 4, Pindral 4, Kucharzak 3, B. Kuźmik 3, Pierowska 3, A. Kuźmik 2, Kapłon 1, Pałac 1 - Cempa 4, Jurczak 2, Bodziony 2, Prechitko 1, Baziak 1, Waligóra 1.

Już przed meczem było wiadomo, że sądeczanki nie mogą na zbyt wiele liczyć. Gospodynie od początku narzuciły spore tempo gry. Już po 5 min prowadziły 5-2. Chwilę później było już 8-3. Od tego momentu młody zespół z Nowego Sącza (same juniorki młodsze) zaczął odrabiać straty. Bardzo szybko na tablicy wyświetlił się wynik 8-6 dla Otmętu. Jednak doświadczenie gospodyń znów okazało się nieocenione. Rywalki sądeczanek zdobył kolejne dwie bramki, a UKS Dwójka odpowiedział jedną. Po przerwie zawodniczki z Krapkowic zdobyły cztery bramki pod rząd. Później rywalki mając tak dużą przewagę grały swobodnie.

- Wynik nie jest do końca odzwierciedleniem tego, co się działo na boisku - powiedział trener UKS Dwójka Paweł Szafran. - W pierwszej połowie gra się mogła podobać. Otmęt miał przewagę i ją wykorzystał. Po przerwie na parkiecie pojawiły się w komplecie zmienniczki. Gra już nie była tak skuteczna. Ale to jest bardzo młody zespół, który dopiero uczy się gry ligowej. (Kow)

TOMEX KRAKÓW - TOR DOBRZEŃ 21-31 (10-17)

Bramki: Budzicka 8, Paszko 6, Piorun 4, Maniecka 2, Makulska 1 - Kotulla 10, Zajączkowska 7, Kędziora 5, Banachowska 4, Koc 4, Brylak 1.

Tylko na początku spotkania gra była wyrównana. W 11 min krakowianki przegrywały różnicą zaledwie jednej bramki (5-6). Potem na parkiecie dominowały przyjezdne, które w ciągu 5 min zdobyły kolejno 4 gole, nie tracąc żadnego. Do końca pierwszej połowy powiększały swą przewagę. Po zmianie stron obraz gry był podobny. Jedynie w 36 min gospodyniom udało się zmniejszyć straty do 5 bramek (13-18).

Gdyby nie świetna postawa w bramce Karoliny Szczurek, Tomex doznałby dużo wyższej porażki. Miejscowe zawodniczki zaprezentowały fatalną skuteczność, a ocenę jej gry nie obniża absencja kilku zawodniczek, spowodowana chorobami i studiami. W Torze brylowała Kotulla, która popisała się kilkoma skutecznymi rzutami z drugiej linii. (FIL)