II liga koszykarzy. 10 minut pokazówki

Pawel Panus
Pawel Panus
Zespół R8 Basket Kraków zakończył sezon regularny na pierwszym miejscu w tabeli. Teraz podopieczni Rafała Knapa rywalizować będą w play-off o awans do I ligi.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - AZS Politechnika Śląska Gliwice 73:51 (16:12, 19:18, 25:11, 13:10)

Punkty dla R8 Basketu: Załucki 14, Hlebowicki 13, Stalicki 13, Kwiatkowski 10, Malczyk 8, Pełka 8, Stecko 2, Kamecki 2, Derkowski 2, Siwak 1.

Gdy w 3 minucie goście prowadzili 9:2 na twarzach kibiców malowało się szczere zdziwienie. Ten słaby początek meczu miał znaczenie, bowiem choć gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, to grali przeciętnie. Można wręcz stwierdzić, że mecz był wyrównany.

W 12 minucie goście doprowadzili do remisu 16:16. Wprawdzie Malczyk trafił błyskawicznie za trzy punkty, ale po chwili znów był remis i druga kwarta wyglądała dokładnie tak jak pierwsza.

W przerwie spiker musiał serwować muzykę o solidnej porcji decybeli, by kibice nie słyszeli tego, co dzieje się w szatni gospodarzy, tylko skupili się na konkursach rzutowych i innych licznych atrakcjach.

Co by nie mówić, to miejscowi takiej pogadanki bardzo potrzebowali. Po prostu zaczęli wówczas grać, jak na lidera przystało. Po próbach Malczyka i Hlebowickiego w 23 min było już 41:30, kolejne punkty dorzucili Załucki, Kwiatkowski i Stalicki - i po 30 minutach R8 Basket wygrywał 60:41.