II liga koszykarzy. Piąta z rzędu wygrana beniaminka z Krakowa

(PAN)Pozostałe wyniki i tabele lig koszykarskich na str. C15
W meczu na szczycie grupy C spotkały się walczące o awans zespoły z Bytomia i Krakowa.

KK Polonia Bytom - R8 Basket Politechnika Krakowska 67:78 (16:18, 20:21, 12:22, 19:17)

Punkty dla R8 Basketu: Pisarczyk 19, Załucki 16, Hlebowicki 15, Baran 10, Renkiel 8, Dwernicki 5, Kamecki 3, Stecko 2.

Polonia, która jest spadkobiercą słynnych bytomskich Bobrów, drugi rok walczy o awans na zaplecze ekstraklasy. Mecz z ekipą z Krakowa miał dla obu zespołów niebagatelne znaczenie. To, że oba kluby awansują do play-off jest przesądzone, chodzi jednak o to, by przed decydującą fazą gry o awans zająć wyższe miejsce w tabeli. Daje to teoretycznie łatwiejszą ścieżkę awansu i prawo do większej liczby spotkań przed własną publicznością.

Mecz stał na niezłym poziomie, zwłaszcza przez pierwsze dwie kwarty. Wprawdzie podopieczni Rafała Knapa cały czas prowadzili, ale ich przewaga była nieznaczna. Dopiero po przerwie krakowski walec ruszył pełną parą. Bardzo skutecznie zagrał Wojciech Pisarczyk, który miał solidne wsparcie w Michale Hlebowickim i Jakubie Załuckim. Krakowianie zbudowali w tym czasie przewagę, która pozwoliła im na kontrolowanie meczu w jego końcowych fragmentach. To piąte z rzędu zwycięstwo beniaminka z Krakowa.

- Zarówno my znaliśmy najmocniejsze punkty rywala, jak i on wiedział sporo o naszej grze. Kluczowy dla losów meczu był początek trzeciej kwarty, gdy Polonia rzuciła się na nas, a wówczas Hlebowicki i Baran trafili za trzy punkty. Zaskoczyliśmy rywala i __potem szybko zbudowaliśmy przewagę - powiedział drugi trener R8 Basketu Marcin Kękuś.

Przed meczem klub z Krakowa zakontraktował dwóch nowych graczy: Kacpra Stalickiego z Astorii Bydgoszcz oraz Piotra Stępaka, byłego gracza m.in. AGH Kraków.