II liga koszykarzy: R8 Basket jest już w III rundzie play-off

Pawel Panus
Pawel Panus
Michał Baran (z piłką) jest rozgrywającym R8 Basketu
Michał Baran (z piłką) jest rozgrywającym R8 Basketu Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W drugiej rundzie play-off zawodnicy R8 Basket Kraków rzucili ekipie z Łodzi 197 punktów. W drugim meczu pokonali ŁKS SG 104:64.

Do 7 minuty mecz był wyrównany, gospodarze prowadzili 2:0, 6:4 i 10:8. Gdy jednak za trzy punkty trafił Stalicki, a później dwa rzuty wolne wykonał Baran, stało się jasne, że kontrolę nad wydarzeniami przejmuje faworyt z Krakowa.

Szybko okazało się, w jak dobrej dyspozycji jest Stalicki. Dlatego trener Rafał Knap nakazał, by sporo piłek kierować do gracza o ksywie „Stalin”, a ten z zimną krwią trafiał raz za razem. Łodzianie na chwilę postraszyli rywala, gdy w 15 minucie zmniejszyli straty do dwóch punktów, ale to był ich ostatni zryw w tych zawodach. Po przerwie krakowianie zagrali koncertowo i wygrali różnicą 40 punktów.

R8 Basket zameldował się w gronie ośmiu najlepszych drużyn drugiej ligi. O awans do półfinału rywalizować będzie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych, który wyeliminował SMS PZKosz Władysławowo. W przypadku zakwalifikowania się do grona czterech najlepszych drużyn, awans będzie dla R8 na wyciągnięcie ręki, bo w I lidze zagrają trzy najlepsze ekipy z barażowej rywalizacji.

ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 64:104 (12:19, 23:27, 14:26, 15:32)