II liga koszykarzy. Wisła przegrała siódmy mecz w tym sezonie

(PAN)
Paweł Murza należał do wyróżniających się zawodników Wisły
Paweł Murza należał do wyróżniających się zawodników Wisły fot. Anna Kaczmarz
Początek meczu dla gości, którzy lepiej radzili sobie zwłaszcza pod koszami. Gospodarze opanowali sytuację i w końcówce pierwszej kwarty po rzutach Pawła Murzy i za trzy Wojciecha Gorgonia doprowadzili do stanu 16:15.

Wisła Kraków - Pogoń Ruda Śląska 62:77 (16:15, 12:26, 16:21, 18;15)

Punkty dla Wisły: Zgłobicki 20, Piotrowski 8, Murza 7, Dąbek 5, Kolber 5, Czajka 5, Kamecki 4, Bloda 3, Gorgoń 3, Szlachetka 2.

W 13 min po rzucie Kamila Kameckiego Wisła prowadziła 19:17, potem jednak nastąpił znakomity okres gry Pogoni, która po kilku minutach wygrywała 10 punktami (29:19). Po akcjach najlepszego w szeregach Wisły Rafała Zgłobickiego Wisła traciła tylko pięć „oczek”, ale końcówka drugiej kwarty należała znów do gości ze Śląska.

Nadzieję na odrobienie strat dał na początku trzeciej kwarty Mateusz Piotrowski, jednak zespół Pogoni szybko opanował sytuację i utrzymywał dziesięciopunktową przewagę. W 27 min przyjezdni wygrywali 55:37, a po 30 minutach prowadzili różnicą 18 „oczek”.

W ostatnich 10 minutach wiślacy zagrali poprawnie, choć szans na odrobienie strat już nie mieli. Nieźle spisali się najmłodsi gracze „Białej Gwiazdy”, którzy zagrali bez kompleksów. Szkoda tej porażki, wszak Pogoń to sąsiad Wisły z dolnych rejonów tabeli, a pod Wawelem wygrał w sposób bezdyskusyjny.