II liga koszykarzy. Zwycięstwa Wisły i AGH nad drużynami z województwa śląskiego

(PAN)
Koszykarze AGH Kraków bez kłopotu pokonali Albę Chorzów. Rzuca Bartosz Wróbel
Koszykarze AGH Kraków bez kłopotu pokonali Albę Chorzów. Rzuca Bartosz Wróbel fot. Adam Wojnar
MKS II Dąbrowa Górnicza - Wisła Kraków 69:73 (27:18, 14:21, 14:14, 14:22).

Punkty dla Wisły: Dąbek 23, Piotrowski 12, Natkaniec 10, Chrabota 10, Żaczek 6, Eijofor 6, Szlachetka 3, Zgłobicki 3.

Było to kolejne kluczowe spotkanie dla Wisły, która spotkała się z ostatnią drużyną w tabeli. - Nasza sytuacja jest taka, że musimy wygrywać, by mieć jak najlepszą sytuację przed walką o utrzymanie w __play-out - mówi nowy trener Wisły Piotr Piecuch.

Mecz zaczął się od huraganowych ataków gospodarzy, którzy podobnie jak Wisła mają skład oparty na młodzieży. Miejscowi szybko wypracowali sobie 10-punktową przewagę, całkowicie zaskakując ekipę z Krakowa. Wiślacy potrzebowali przerwy, by przegrupować siły. Dotychczasowy lider zespołu Rafał Zgłobicki był dobrze pilnowany, więc ciężar gry wziął na siebie Sebastian Dąbek. Grał bardzo dobrze, często trafiał i przewaga zespołu z Zagłębia zaczęła topnieć.

Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie. W niej dobrą zmianę dał reprezentant Polski juniorów Chrabota, który zdobył kilka punktów z rzędu, w debiucie w Wiśle skutecznie zagrał Eijofor i w 38 minucie przyjezdni prowadzili 70:69. Kolejne dwa punkty dodał Dąbek i trener MKS II poprosił o przerwię. Rozrysował akcję, po której Załucki miał rzucić za trzy punkty, aby doprowadzić do dogrywki. Skrzydłowy z Dąbrowy Górniczej spudłował, a faulowany Chrabota wykorzystał jeden rzut wolny zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Wiśle będzie szalenie trudno uniknąć gry w play-out, ale zwycięstwa nad rywalami w walce o utrzymanie dają drużynie bezcenne punkty, które liczyć się będą w drugim etapie oraz przywilej większej liczby spotkań rozgrywanych we własnej hali.

AGH Kraków - Alba Chorzów 80:66 (22:12, 20:21, 18:20, 20:13)

Punkty dla AGH: Krawczyk 16, Maj 16, Zych 10, Kolka 8, Borówka 7, Podworski 7, Kaczkarski 6, Wróbel 6, Kalinowski 4.

Ekipa lidera z Krakowa na samym początku ustawiła sobie mecz. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego wzięli zespół ze Śląska w obroty i nim zdążyła się ona zorientować, co się dzieje na parkiecie, przewaga krakowian wynosiła 10 punktów. Tomasz Zych z Jakubem Krawczykiem umiejętnie rozprowadzali akcje, a Maciej Maj był nie do zatrzymania pod koszem rywala.

Mając sporą zaliczkę gospodarze w dalszej fazie meczu nie forsowali tempa. Raczej metodycznie rozgrywali swoje akcje, więcej do powiedzenia mieli gracze obwodowi jak Bartosz Wróbel i Robert Kolka, którzy raz po raz rzutami z dystansu utrzymywali bezpieczną przewagę. Krakowianie podkręcili tempo w ostatnich 10 minutach, dzięki czemu wygrali różnicą 14 punktów.