II liga koszykarzy

PAN
Alba Chorzów - Unia Tarnów 74-88 (14-21, 29-32, 12-15, 19-20)

Punkty dla Unii: Kamecki 21, Majchrzak 18, Zych 12, Wilusz 9, M. Szewczyk 5 (1x3) - Bryzek 12, D. Szewczyk 4, Markowski 3, Grys 2, Lisowski 2, Sobiło, Badeński.

Tarnowianie od początku spotkania przejęli inicjatywę i będąc zespołem zdecydowanie lepszym w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Zespół Unii po raz kolejny bardzo dobrze zagrał w defensywie, czym zupełnie wybił z uderzenia dużo słabszych chorzowian. (PIET)

Wisła Kraków - AZS Politechnika Radomska 70-84 (11-21, 21-18, 9-18, 29-27)

Punkty dla Wisły: Dwernicki 14, Pająk 17, Pilch 16, Stanisz 5, Dudziewicz 6, Czepiec 10, Wiklik 2.

Gdyby pominąć pierwsza kwartę, ten mecz był w wykonaniu koszykarzy Wisły niezły. Faworyzowani goście w pierwszych 10 minutach dominowali zdecydowanie i 10-punktowa zaliczka wypracowana w tym okresie przesądziła o losach rywalizacji. Goście z Radomia pokazali dojrzałą koszykówkę. (pan)

MKS Limblach Limanowa - Cracovia Kraków 55-66 (16-14, 10-25, 12-5, 17-22)

Punkty: P. Kindlik 8, M. Kindlik 8, Włodarczyk 1, Wasilewski 3, Sarota 7, Piotrowski 7, Rzegocki 16, Hasior 2, Stecko 3 - Łabuda 4, Wojciechowski 4, Szumełda-Krzycki 3, Salamon 18, Pająk 12, Ostrowski 7, Hajduk 13, Krawczyk 5.

Koszykarze Cracovii od początku meczu posiadali sporą przewagę, ale miejscowi w końcówce I kwarty oddali dwa skuteczne rzuty za trzy punkty, obejmując minimalne prowadzenie. Potem na parkiecie dominowali krakowianie, którzy w III kwarcie prowadzili nawet różnica 17 punktów. W zespole Limblachu bardzo starali się zwłaszcza Mateusz Piotrowski i Michał Sarota, którzy jeszcze w minionym sezonie grali w Cracovii, ale "Pasy" były tego dnia wyraźnie lepsze. (pan)

MKKS Staco Niepołomice - OSSM PZKosz Stalowa Wola - przełożony

Mecz został przełożony na 17 marca na prośbę zespołu gości, który zgłosił chorobę swoich sześciu graczy. Staco, które jeszcze niedawno było w podobnej sytuacji, zgodziło się na nowy termin. W najbliższą środę w Jaworznie zespół Staco rozegra zaległy mecz z tamtejszym MCKiS. (pan)

W innych meczach:

Rosa-Sport Radom - UMKS Kielce 86-77 (22-22, 21-16, 26-21, 17-18), AZS Politechnika Częstochowa - Pogoń Ruda Śląska 73-75 (13-25, 20-11, 22-19, 18-20).