Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PAN
Koszykarze Wisły mają ostatnio sporo powodów do radości Fot. Andrzej Wiśniewski
WISŁA AWF KRAKÓW - HK BANK SPÓŁDZIELCZY ŻORY 82-49 (19-15, 19-10, 23-11, 21-13)

Punkty dla Wisły AWF zdobyli: Dudzik 19, Czepiec 15, Pająk 12, Depta 8, Stanisz 8, Radwan 6, Dwernicki 5, Eliasz-Radzikowski 5, Piech 4.

"Smoki" złapały drugi oddech i po raz trzeci z rzędu wygrały mecz ligowy. Zawody miały niemal od początku jednostronny przebieg i gdy przewaga podopiecznych Dawida Mazura była już znaczna, gospodarze pozwalali sobie na efektowne zagrania, które ucieszyły widownię. Tylko pierwsza kwarta miała zacięty przebieg, początkowo goście byli na prowadzeniu, ale od 3 minuty mecz układał się już po myśli Wisły. Na początku drugiej kwarty trójki Radwana i Dudzika sprawiły, że "Smoki" prowadziły różnicą ponad 10 punktów. Był to jeden z najlepszych meczów Wisły w tym sezonie, a w środę zespół czeka zaległy mecz ze Staco w Niepołomicach. (pan)

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Unia Tarnów 112-55 (28-13, 29-22, 23-13, 32-7)

Punkty dla Unii: Zych 10, Uriasz 8 (2x3), Cygan 6, Grys 2, Sobiło 2 - D. Szewczyk 9, K. Mróz 7, Łaszewski 5, K. Kapałka 4, G. Kapałka 2, Niemczura 0.

Zespół tarnowski w konfrontacji z liderem nie miał żadnych szans. Krośnianie w 3 min prowadzili 10-0 i systematycznie powiększali przewagę punktową, która w 25 min wynosiła już 35 "oczek" (70-35). Cztery minuty przed końcem meczu po trafieniu Puścizny "pękła" setka, natomiast w końcówce spotkania zespół "Jaskółek" w wytęsknieniem oczekiwał jedynie na ostatnią syrenę.

(PIET)

Limblach Limanowa - Mickiewicz Katowice 76-65 (10-16, 24-12, 19-20, 23-17)

Punkty dla Limblachu: Dudek 19, Peciak 17, Kwadrans 12, Kindlik 8, Stecko 7, Rykała 7, Salamon 3, Hasior 2, Włodarczyk 1.

Pierwszą kwartę pewnie wygrał Mickiewicz. - Wzmocniliśmy w drugiej kwarcie obronę i ograniczyliśmy ich swobodę w ataku. Szybko odrobiliśmy straty i do przerwy prowadziliśmy kilkoma punktami. W trzeciej kwarcie prowadziliśmy już 12 punktami, ale walczący o utrzymanie rywal grał bardzo ambitnie i zmniejszył dystans do 6 punktów. Na szczęście utrzymaliśmy prowadzenie do końca meczu - powiedział trener Limblachu Robert Kalita. Nie wszyscy gracze gospodarzy byli w pełni sił, bo przez zespół przeszła epidemia grypy, a niektórzy gracze przechodzili chorobę dwukrotnie. (pan)

MCKiS Jaworzno - Cracovia 103-72 (34-20, 19-18, 18-17, 32-17)

Punkty dla Cracovii: Bryzek 19, Kumiszcza 17, Kajor 17, P. Czepczyk 7, Pabich 4, Ciesielski 4, D. Czepczyk 2, Najman 2.

Cracovia jedyne jak dotąd zwycięstwo w lidze odniosła pokonując zespół z Jaworzna. Gospodarze przystąpili do meczu z mocnym postanowieniem rewanżu i w ciągu 10 minut rzucili rywalowi 34 punkty. W dalszej fazie meczu gra była w miarę wyrównana, ale w końcówce znów gospodarze podkręcili tempo i wygrali mecz różnicą 31 punktów.