II liga mężczyzn

KIER
CONTROL PROCESS TARNÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 34-23 (16-9)

Piłka ręczna

Bramki: Bieś 9, Grzesik 7, Siedlik 4, Kuroś 4, Janas 4, Michalik 2, Sygnarowicz 2, Dutka 1, Sokół 1 - Cieślak 6, Bujoczek 5, Rybarczyk 4, Szeląg 4, Przybyła 2, Włoka 1, Mentel 1.

Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał remis 6-6. Potem szybko bramki dla tarnowian zdobyli: Janas, Michalik, Bieś oraz dwie Siedlik, i gospodarze w 19 min prowadzili już 11-6, a pierwszą połowę zakończyli z przewagą 7 goli.Po zmianie stron pierwszy do bramki trafił Janas. Rywale odpowiedzieli 4 trafieniami, w 34 min przegrywali 13-17, lecz -jak się okazało - był to już tylko ich "łabędzi śpiew". Po bramkach doświadczonego Kurosia wszystko wróciło do normy. Podopieczni trenera Marcina Ogarka już do końca spotkania kontrolowali przebieg gry i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

(KIER)

GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA - MOSiR ARCOM BOCHNIA 25-27 (11-20)

Bramki: Ł. Wodarski 5, Gansiniec 5, Płonka 4, Księżyk 4, Lange 2, Cisowski 2, A. Wodarski 1, Bartel 1, Borowiec 1 - Karwowski 7, Imiołek 5, Zubik 5, Wełna 3, Pach 3, Pamuła 2, Wrona 2.

Podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrali "bitwę pod Grunwaldem" i praktycznie odebrali rywalom nadzieje na awans. W 13 min było 5-5, potem bramki dla gości zdobyli Karwowski, Pamuła i Zubik. Świetnie grający bochnianie w ostatnich 10 minutach tej części gry strzelili 10 bramek, a stracili tylko 1. Po zmianie stron podrażnieni gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Dwukrotnie udało się im zmniejszyć różnicę do jednej bramki. W 51 min przegrywali już tylko 23-24. Ważnego gola dla bochnian zdobył Imiołek. W rewanżu do siatki trafił Gansiniec, ale po rzutach Pacha i Karwowskiego komplet punktów wywalczył MOSiR.