II liga piłkarek ręcznych. Krakowianki przerwały zwycięską serię lidera

(FIL)
Krakowianki sprawiły sensację, remisując z liderem tabeli, spadkowiczem z I ligi. Ekipa z Żor straciła pierwszy punkt w sezonie.

Cracovia 1906 - MTS Żory 29:29 (12:13)
Bramki: Talowska 8, Bielak 5, Kamusińska 5, Świątek 5, Reichel 4, Herman 1, Winiarska 1 - Weselak 8, Jakóbczyk 5, Matusik 4, Wołczyk 4, Pietrzak 3, Postupalska 2, Busk, Justka, Zalewska.

MTS nie przedłużył serii sześciu zwycięstw mimo ani jednej kary (rywalki - 8) i aż 7 rzutów karnych (gospodynie miały 5; oba zespoły wykorzystały po 4).

Krakowianki uzyskały pierwsze dwie bramki, potem straciły trzy z rzędu. W 10 min doprowadziły do remisu 6:6. Do końca I połowy przeważały przyjezdne, prowadząc m.in. w 25 min 11:8. Po przerwie gra była wyrównana. Potem gospodynie odskoczyły rywalkom na trzy bramki: 24:21 i 25:22. Jeszcze w 56 min prowadziły 29:27, ale później do remisu doprowadziła wielokrotna reprezentantka Polski, 40-letnia Justyna Weselak.

W Cracovii 1906 wyróżniły się skuteczna Anna Talowska oraz rozgrywające Katarzyna Kamusińska i Laura Świątek.

- Gramy coraz lepiej, choć pozostaje niedosyt, bo mogliśmy nawet zwyciężyć. Bardzo dobrze spisywaliśmy się w obronie i udanie wyprowadzaliśmy kontry, a to jest nasz atut - mówił trener Krzysztof Kutrzeba.