II liga piłkarek ręcznych. Lider był za mocny na osłabione „Pasy”

(PAN)
Po zwycięstwie w Krakowie zespół z Gliwic zapewnił sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu.

Cracovia - Sośnica Gliwice 23:29 (11:19)

Bramki dla Cracovii: Kamusińska 5, Herman 4, Świątek 4, Winiarska 2, Staroń 2, Orłowska 2, Bielak 2, Karwowska 1, Talowska 1.

Sędziowali: Marcin Kret i Szymon Świętek.

Kary: 4:3.

Widzów: 100.

W 8 minucie Sośnica wyszła na 6-bramkowe prowadzenie (7:1) i takie utrzymała do końcowej syreny.

Gliwiczanki przyjechały do Krakowa po dwa punkty, które dawały im pierwsze miejsce na koniec sezonu i prawo do walki w barażach o awans do pierwszej ligi. Cel zrealizowały.

Cracovia powoli dochodziła do siebie i w dalszej części gry w I połowie gra miała wyrównany przebieg.

Druga połowa była wyrównana. Po kilku dobrych interwencjach w bramce Szatko, po serii czterech trafień z rzędu, krakowianki w 55 min. zmniejszyły stratę do 5 bramek. Pogoń Cracovii została przerwana dwoma wykluczeniami, co wykorzystały gliwiczanki na przypieczętowanie swojej wygranej.

Mimo porażki, zawodniczkom Cracovii należą się brawa, bo przystąpiły do meczu bez kilku podstawowych zawodniczek.