II liga piłkarek ręcznych

FIL
OTMĘT KRAPKOWICE - TOMEX KRAKÓW 35-19 (16-10)

Bramki: A. Blozik 7, Pierowska 6, Ptasznik 6, Kapłon 4, M. Dorosz 3, Kochanowska 2, B. Kuźmik 2, Wocka 2, J. Blozik 1, O. Kuźmik 1, Sobków 1 - Ważydrąg 8, Makulska 4, Maniecka 4, Kuchta 1, Piorun 1, Śnieżek 1.

Tomex przyjechał do Krapkowic w zaledwie 9-osobowym składzie. Tylko przez pierwszy kwadrans dotrzymywał kroku Otmętowi. Ostatni remis zanotowano w 14 min (6-6). Potem Z. Dobosz obroniła rzut karny. Od tego momentu zaznaczyła się przewaga gospodyń, która powiększała się w miarę upływu czasu. W drugiej połowie spotkania ich dominacja była jeszcze wyraźniejsza. Między 35 a 44 min Otmęt zdobył tylko trzy gole, a Tomex zaledwie jednego (było wtedy 21-12), ale w ostatnim kwadransie gry ten pierwszy nie dał żadnych szans zmęczonym krakowiankom, strzelając wiele bramek z kontry. (FIL)

UKS DWÓJKA NOWY SĄCZ - SOŚNICA GLIWICE 27-33 (9-18)

Bramki: Bodziony 13, Waligóra 9, Baziak 4, Setny 1 - Kobusińska 9, Wydrzyńska 7, Kurek 4, Kowalczyk 4, Wieczorek 4, Barczak 2, Hurec 1, Olber 1, Żółkowska 1.

Jedyny remis był w 3 min (3-3). Potem rosła przewaga Sośnicy, która nie dała szans zawodniczkom z rocznika 1994. W 20 min było 6-12, w 40 min 13-24, w 50 min 20-31. Dwójka w końcówce spotkania zmniejszyła rozmiary porażki (ostatnie 10 minut... wygrały 7-2). Gliwiczanki były skuteczniejsze, ich kontry były praktycznie nie do zatrzymania dla rywalek. Aż 9 zawodniczek Sośnicy trafiało do bramki Dwójki, dla którego 22 bramki zdobył duet Bodziony - Waligóra. W sądeckiej ekipie zabrakło dwóch podstawowych zawodniczek: kontuzjowanej Jurczak i grającej w kadrze juniorek młodszych Cempy. Ta ostatnia przyczyniła się do zajęcia drugiego miejsce przez Polskę (za Grecją) w turnieju kwalifikacyjnym w Goleniowie i awansie do finałów ME. Strzeliła wczoraj 3 bramki w zwycięskim meczu z Grecją 33-24. (FIL)