II liga piłkarska: Puszcza Niepołomice podtrzymała świetną serię

Tomasz Bochenek
Puszcza w tym sezonie nie pokonała Znicza. Jesienią w Niepołomicach przegrała 0:1, w rewanżu był remis Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Puszcza Niepołomice zremisowała w Pruszkowie ze Zniczem 1:1 w meczu rozpoczynającym 25. kolejkę II ligi. Goście dużo lepiej zaprezentowali się w I połowie, po której prowadzili.

"Żubry" rozpoczęły spotkanie z wyżej notowanym rywalem bez żadnych kompleksów. Groźnie w 5 min strzelał Michał Mikołajczyk, obiecujące były jego akcje z Dawidem Abramowiczem.

Ten ostatni kluczową rolę odegrał w 27 min przy stałym fragmencie, który jest jedną z broni niepołomiczan. "Abram", wyrzucający z ogromną siłą piłkę z autu, tym razem obsłużył nią Michała Czarnego, a stoper Puszczy dał jej prowadzenie.

Czarny po chwili przerwał po drugiej stronie boiska groźną akcję Krzysztofa Kopcińskiego, a w 32 min świetnie spisał się Andrzej Sobieszczyk, broniąc uderzenie Pawła Kaczmarka.

Goście w końcówce tej odsłony mieli okazje, by wynik podwyższyć. W bramkę nie trafili jednak Abramowicz oraz Longinus Uwakwe.

W drugiej połowie to pruszkowianie doszli do głosu. W 68 min, po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego, przed Sobieszczykiem znalazł się Patryk Kubicki i doprowadził do wyrównania.

Na tym się skończyło, co oznacza, że "Żubry" podtrzymały swoją świetną passę - to był ich dziesiąty z rzędu mecz bez porażki!

Znicz Pruszków - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)**Bramki: 0:1 Czarny 27, 1:1 Kubicki 68. Znicz: Misztal - Kucharski, Jędrych, Mysiak, Włodarczyk (69 Rackiewicz) - Kaczmarek, Machalski (76 Bartoszewicz), Niewulis, Banaszewski, Kopciński (46 Jagiełło) - Kubicki (85 Janiszewski). Puszcza: Sobieszczyk - Furtak, Czarny, Garzeł, Mikołajczyk - Maluga (66 Barbus), Kotwica, Uwakwe (79 Lepiarz), Domański, Abramowicz - Broź (62 Stepankow). Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki**: Kucharski, Niewulis, Machalski, Jagiełło - Furtak, Maluga, Barbus, Stepankow.