II liga piłkarska: Puszcza Niepołomice rozbiła w kwadrans Polonię Bytom

Tomasz Bochenek
Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom
Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom Michał Gąciarz
Puszcza Niepołomice pokonała Polonię Bytom 3:0 i awansowała na 7. miejsce w tabeli II ligi. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza są niepokonani od ośmiu kolejek, dzisiaj wszystkie gole zdobyli w trzecim kwadransie gry.

Przez pół godziny niepołomiczanie nie potrafili zagrozić dobrze broniącej się Polonii. Bytomianie szukali swojej szansy w kontratakach, w 14 min domagali się rzutu karnego, gdy po interwencji Arkadiusza Garzła upadł Patryk Stefański.

Tempo akcji Puszczy w momencie ich zawiązywania najczęściej regulował Marcel Kotwica - i to właśnie ten zawodnik ułożył mecz tak, jak "Żubry" oczekiwały. Po ataku, w którym wzięli udział Dominik Maluga i Dawid Abramowicz, Kotwica przejął piłkę 20 m od bramki Polonii - i strzelił po ziemi, idealnie przy słupku.

To było pierwsze groźne uderzenie w tym spotkaniu, po dwóch kolejnych zrobiło się 3:0! Najpierw, w 41 min, Mateusz Broź wypuścił w bój Abramowicza, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Adriana Olszewskiego. Trzy minuty potem znów Broź, tym razem wzdłuż linii bocznej, uruchomił "Abrama", ten popędził, dopadł piłkę i dośrodkował. Ostatnim ogniwem tego ataku, kilkanaście metrów od celu, był Maciej Domański, który uwolnił się spod opieki obrońcy i kapitalnie strzelił w dalszy, górny róg.

Gospodarze już schodząc na przerwę byli w radosnych nastrojach, i w II połowie to rozluźnienie w ich szeregach było widoczne. Bytomianie pracowali na gola, między 64 a 66 minutą stworzyli trzy dogodne okazje, ale piłka ewidentnie do bramki Puszczy wpaść nie chciała, skoro w jednej akcji (po rzucie rożnym) odbiła się i od słupka, i od poprzeczki.

Niepołomiczanie pierwszy raz na wiosnę skończyli więc mecz bez straty gola. U siebie są niepokonani od 12 września ubiegłego roku.

Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kotwica 31, 2:0 Abramowicz 41, 3:0 Domański 44.

Puszcza: Sobieszczyk - Furtak, Lepiarz, Garzeł, Mikołajczyk - Kotwica (85 Filipek), Uwakwe - Maluga (77 Barbus), Domański (88 Wójcik), Abramowicz - Broź (73 Stepankow).

Polonia: Olszewski - Jurek, Słodowy (54 Kutarba), Janosik, Rylukowski - Setlak (76 Pielichowski), Zalewski - Januszkiewicz (46 Pączko), Lachowski, Zapotoczny - Stefański (46 Kowalczyk).

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Abramowicz - Janosik, Pielichowski. Widzów: 480.