II liga piłkarzy ręcznych. Popisowy mecz Tomasza Cupisza

Pawel Panus
Pawel Panus
Krakowiak SG Kraków przywiózł z Katowic punkt i w tabeli zajmuje trzecią pozycję.

MKKS Gloria Katowice - Krakowiak 30:30 (18:13)

Bramki dla Krakowiaka: Cupisz 9, Klimek 5, Put 4, Bielec 3, Witowski 3, Miodoński 3, Lubowicki 2, Szlęzak 1.

Krakowianie przyjechali do stolicy Śląska nieco spóźnieni i po krótkiej rozgrzewce przystąpili do gry. Po wyrównanym początku zawodów przewagę zaczęli osiągać miejscowi, ale szczypiorniści Krakowiaka w 20 minucie zmniejszyli straty. Gloria zaskoczyła rywala w końcówce pierwszej połowy, kiedy wyszła na pięciobramkowe prowadzenie.

Obraz gry zmienił się w drugiej połowie. Teraz ton wydarzeniom na parkiecie nadawali zawodnicy Krakowiaka. Bardzo dobrze do gry wprowadził się Tomasz Bielec, nieźle rozgrywał Karol Put, a Tomasz Cupisz zdobywał bramkę za bramką. W 45 minucie przyjezdni prowadzili 27:25 i wydawało się, że mają mecz pod kontrolą. Po raz kolejny podopieczni Krzysztofy Pietrykowskiej pokpili sprawę w końcówce i w 60 minucie Gloria prowadziła 30:28. Gdy do końca meczu pozostało 40 sekund, Tomasz Cupisz najpierw zdobył kontaktową bramkę, a po chwili były gracz MTS-u Chrzanów doprowadził do wyrównania.

W najbliższą sobotę Krakowiak podejmować będzie Wisłę Sandomierz.