II liga piłkarzy ręcznych. W powtórce lepsi byli zawodnicy z Bochni

(BP)
W Krakowie rozegrano powtórkowy mecz. Przypomnijmy, że pierwszy raz Krakowiak i MOSiR Bochnia spotkały się miesiąc temu.

Tamta konfrontacja zakończyła się wynikiem 26:26, ale goście wnieśli protest. Według nich sędziowie w samej końcówce mieli popełnić błędy. Do ich opinii przychylił się Komisarz Ligi i nakazał powtórkę meczu.

Przez ponad 3,5 minuty obie drużyny nie potrafiły oddać celnego rzutu, a jak już zaczęły trafiać, to często był remis. Dopiero po kwadransie goście uzyskali trzy bramki przewagi. Tuż przed przerwą prowadzili 17:12, a za czerwoną kartkę musiał opuścić parkiet najlepszy strzelec Krakowiaka w tej części meczu, Tomasz Cupisz.

Krakowianie znani są jednak z tego, że w II połowie dopadają rywali. Tak też było tym razem i w 49 min objęli prowadzenie 22:21 po karnym Karola Puta. Przez następnych kilka minut to oni byli górą, ale marnowali coraz więcej świetnych szans. Zemściło się to, gdyż w 58 min przyjezdni mieli bramkę w zapasie (25:24), a gospodarze choć przez ostatnie 20 sekund posiadali piłkę, to nie oddali nawet rzutu.

Krakowiak Szkoła Gortata - MOSiR Bochnia 24:25 (12:17)

Bramki: K. Put 10, Cupisz 4, Bielec 2, Dziedzic 2, Lubowicki 2, Chorąży 1, Smaga 1, Raczkowski 1, Witowski 1 - Imiołek 5, Najuch 5, Karwowski 4, Bujak 3, Zubik 3, Pach 2, Serwatka 2, Rogóż 1.