II liga piłkarzy ręcznych

(ŻUK), (KIER)

MTS Chrzanów – Juvenia Rzeszów 51:21 (22:7)
Bramki dla MTS: M. Skoczylas 12, Stroński 10, Zacharski 10, Kirsz 7, Wilczak 7, Cupisz 3, Madeja 1, Zajdel 1.

Chrzanowianie pewnie pokonali outsidera tabeli. Zawodnicy MTS-u zmierzają do I ligi i, mając tak słabych rywali jak ten ostatni, nie mogli się potknąć. Chrzanowianie odnieśli rekordowe zwycięstwo w tym sezonie. Rzucenie ponad 50 bramek na każdym szczeblu ligowym to spory wyczyn. Co ciekawe pierwsze 10 min w ogóle nie zapowiadało takiego pogromu gości, na tablicy wyników widniał bowiem rezultat 3:3. Potem jednak dominacja miejscowych była już bezdyskusyjna. Trener Leszek Wójcik oszczędzał wielu zawodników, desygnując na parkiet tylko ośmiu graczy. To dlatego, że wkrótce juniorów czeka finałowy turniej mistrzostw Polski.

MOSiR Bochnia – Odlewnia KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30:42 (12:22)
Bramki dla Bochni: Zubik 7, Karwowski 5, Janas 4, Najuch 4, Imiołek 3, Król 3, Pach 2, Bujak 1, Kozioł 1.

Bocheńskim szczypiornistom nie udało się zrewanżować za porażkę poniesioną na boisku rywala. Mecz od początku toczył się pod dyktando gości. W 11 minucie prowadzili 8:6 i błyskawicznie zdobyli kolejne trzy gole. Na parkiecie brylował doświadczony Mariusz Kubisztal i po jego rzutach piłkarze ręczni KSZO wysoko wygrali I połowę.

Po przerwie bochnianom dwukrotnie udało się zmniejszyć różnicę do 6 bramek. W 40 minucie, po bramkach Najucha przegrywali 20:26, w 51 min było 27:33.

Zagraliśmy bardzo słaby mecz, zarówno w obronie jak i w __ataku – powiedział trener Bochni Ryszard Tabor.