II liga: Puszcza kontynuuje świetną passę i jest już w wymarzonej "trójce"!

Tomasz Bochenek
Filip Wójcik (nr 20) strzelił pierwszą bramkę dla Puszczy
Filip Wójcik (nr 20) strzelił pierwszą bramkę dla Puszczy Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Puszcza Niepołomice pokonała 2:1 w wyjazdowym meczu Olimpię Zambrów. Było to czwarte z kolei zwycięstwo jedynego reprezentanta Małopolski w II lidze. A że swoje spotkanie przegrał dzisiaj Radomiak (z Kotwicą Kołobrzeg, 1:3), "Żubry" wyprzedziły go w tabeli, wskakując na 3. miejsce - czyli takie, które na koniec sezonu daje awans do I ligi.

Goście mieli w tym meczu inicjatywę, wykonywali sporo stałych fragmentów gry. Z dystansu w pierwszej połowie strzelali m.in. Marcel Kotwica i Bartosz Żurek, lecz na posterunku był bramkarz Olimpii Piotr Czapliński.

Po przerwie niepołomiczanie mocno zaatakowali, aż w 59 min przeprowadzili akcję zmieniającą wynik. Konkretnie - przeprowadził ją Filip Wójcik, a jego próba dośrodkowania zakończyła się w sposób wymarzony, bo piłka wpadła do siatki.

Piłkarze z Podlasia odpowiedzieli najpierw ciekawym, lecz minimalnie niecelnym strzałem Fabiana Piaseckiego, a w 80 min dopięli swego, doprowadzając do wyrównania, gdy blisko bramki piłkę przejął Michał Kuczałek i pokonał Andrzeja Sobieszczyka.

Niepołomiczanie nie zwątpili w sukces. Przeciwnie, od razu podjęli walkę o odzyskanie prowadzenia. Minęły trzy minuty, miejscowi popełnili serię błędów, i Mateusz Bartków trafił do celu! W ten sposób obrońca sprowadzony do Puszczy zimą wygrał jej drugi z rzędu wyjazdowy mecz (bo jedyna bramka w potyczce z Rozwojem Katowice także była jego autorstwa).

Olimpia Zambrów - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Wójcik 59, 1:1 Kuczałek 80, 1:2 Bartków 83
Puszcza: Sobieszczyk - Furtak, Stawarczyk, Czarny, Bartków - Uwakwe, Kotwica - Wójcik (68 Zawadzki), Domański (78 Łączek), Żurek (78 Orłowski) - Gajewski (84 Mikulec).
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice). Żółte kartki: Furtak, Żurek, Orłowski, Łączek.