II liga: Puszcza Niepołomice poległa w Górze

Tomasz Bochenek
Łukasz Furtak (Puszcza Niepołomice)
Łukasz Furtak (Puszcza Niepołomice) Michał Gąciarz
Puszcza Niepołomice przegrała 2:3 wyjazdowy mecz z Nadwiślanem Góra w przedostatniej kolejce II-ligowego sezonu. Goście fatalnie zaczęli, już po 21 minutach przegrywali 0:3, dwa pierwsze gole tracąc po rzutach karnych.

Pierwsza "jedenastka", w 4 min, była efektem zagrania piłki ręką przez Romana Stepankowa. Druga nastąpiła po faulu Łukasza Furtaka na Piotrze Ceglarzu. W obu przypadkach Marcina Staniszewskiego pokonał Bartłomiej Wasiluk, a po kontrze wynik podwyższył Ceglarz.

Walczącym o utrzymanie gospodarzom niepołomiczanie szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Po centrze Dawida Sojdy z rzutu rożnego ładnie uderzył Damian Lepiarz, a bramkowy kontakt - w 30 min - Puszcza złapała po strzale Wojciecha Reimana z rzutu wolnego.

Druga połowa upłynęła pod dyktando "Żubrów". W końcówce spotkania Nadwiślan był w ogromnych opałach. Dwa razy, po strzałach z bliska Longinusa Uwakwe, ratował gospodarzy Robert Błąkała, w doliczonym czasie gry spudłował główkując Dominik Maluga. Gospodarze obronili się, dzięki czemu przed ostatnią kolejką mają jeszcze nadzieję na pozostanie w II lidze.

Puszcza zakończy sezon meczem z Radomiakiem w Niepołomicach - 4 czerwca o godz. 17.

Nadwiślan Góra - Puszcza Niepołomice 3:2 (3:2)
Bramki: 1:0 Wasiluk 4 karny, 2:0 Wasiluk 18 karny, 3:0 Ceglarz 21, 3:1 Lepiarz 28, 3:2 Reiman 30.
Nadwiślan: Błąkała – Margol, Ceglarz, Korneta, Bedronka (83 Jarosz) – Wasiluk (74 Musiolik), M. Wójcik, Piwowarczyk (59 Szewczyk) , Widuch, Kaszok – Essam.
Puszcza: Staniszewski – Mikołajczyk, Gawęcki, Lepiarz, Furtak - Uwakwe, Reiman - F. Wójcik (86 Kura), Sojda (71 Barbus), Łączek (46 Maluga) – Stepankow (46 Broź).
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Wasiluk, M. Wójcik, Błąkała, Szewczyk - Furtak.