II liga: Puszcza traci punkty, ale nie traci przewagi. Awans bliżej!

Tomasz Bochenek
Maciej Domański (Puszcza Niepołomice)
Maciej Domański (Puszcza Niepołomice) Andrzej Banas / Polska Press
Puszcza Niepołomice zremisowała w Bełchatowie z GKS-em 0:0 w meczu 32. kolejki II ligi. Małopolanie, zajmujący w tabeli 3. miejsce - premiowane awansem - utrzymali trzypunktową przewagę nad Radomiakiem, który w spotkaniu z Gryfem Wejherowo wypuścił z rąk zwycięstwo w 90 minucie (skończyło się 3:3). Do końca sezonu pozostały dwie serie spotkań.

Starcie w Bełchatowie mocniej zaczęli gospodarze, i w 7 min pierwszy raz zagrozili Marcinowi Staniszewskiemu. Po zablokowanym przez niepołomiczan strzale Bartłomieja Bartosiaka do piłki dopadł Mikołaj Bociek. Z kilkunastu metrów wycelował w bramkę, ale golkiper gości sobie poradził.

Niepołomiczanie, grający w składzie wyraźnie osłabionym (Bartosz Żurek, Longinus Uwakwe i Mateusz Bartków pauzowali za kartki, Michał Czarny jest kontuzjowany), zaczęli GKS-owi zagrażać po stałych fragmentach. Było ich sporo, lecz w I połowie niewiele z nich wynikło.

W 28 min, gdy futbolówkę w pobliżu bramki bełchatowian trącił Filip Wójcik, czujny był Paweł Lenarcik. Potem główkował, po kornerze, Damian Lepiarz, ale spudłował.

O to, by I połowa skończyła się wynikiem 0:0, w 37 min zadbał Staniszewski. Oko w oko z nim stanął wtedy Dawid Flaszka, bramkarz Puszczy obronił jego strzał.

"Żubry" swojej szansy doczekały się kwadrans po przerwie. W dogodnej pozycji, po dośrodkowaniu, znalazł się wtedy główkujący Marcin Orłowski. Napastnik Puszczy trafił jednak w Lenarcika.

W GKS-ie widoczny był Bartłomiej Bartosiak. To jego akcja z nieznacznie chybionym strzałem tak naprawdę rozpoczęła II połowę, a w 65 min jego dośrodkowania nie wykorzystał - uderzając piłkę głową - Bociek.

Mecz był ostry, sypały się kartki. Piotr Stawarczyk dostał dwie, dlatego niepołomiczanie kończyli grę w "dziesiątkę".

Trzeciej pozycji będą bronili w meczach z Gryfem Wejherowo (27 maja w Niepołomicach) i na koniec sezonu z Legionovią na jej terenie. Co istotne: od 4. w tabeli Radomiaka mają lepszy bilans bezpośrednich gier.

Awans do I ligi już zapewniły sobie Odra Opole oraz - dzisiaj - Raków Częstochowa.

GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:0
GKS: Lenarcik – Klepczyński (76 Ryszka), Grolik, Witasik, Szymorek – Rachwał, Bociek - Flaszka, Zgarda (62 Dzięgielewski), Bartosiak (89 Zięba) - Papikjan.
Puszcza: Staniszewski - Furtak, Lepiarz, Stawarczyk, Mikołajczyk – Kotwica, Łanucha (88 Zawadzki) - Wójcik (78 Gajewski, 88 Mikulec), Domański, Łączek – Orłowski.
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice). Żółte kartki: Rachwał, Bartosiak, Szymorek - Stawarczyk dwie, Kotwica, Łanucha, Mikołajczyk, Furtak, Gajewski, Zawadzki. Czerwona kartka: Stawarczyk (85).