II liga siatkarek. Duża klasa Sandecji, Sokół wygrał tylko seta

(ZAB),(RSZ)
Ze zmiennym szczęściem walczyły zespoły naszego regionu w premierze sezonu. Sandecja wzięła pełną pulę w Tychach, natomiast Sokół we własnej hali nie sprostał beniaminkowi.

Sokół Zator - Jedynka Siewierz 1:3 (25:23, 19:25, 13:25, 13:25)

Sokół: Jurkiewicz, Łabuz, Michalska, Szczygieł, Frączek, Motyka, Luftner (libero) oraz Skrobowska (libero), Dudziak, Lejkowska.

Początek był korzystny dla zatorzanek, które w premierowej odsłonie dyktowały warunki na parkiecie. Przy stanie 23:20 wydawało się, że miejscowe nie będą miały kłopotu z odniesieniem zwycięstwa. Jednak potem zrobiło się 23:22, ale ostatecznie Sokół wygrał seta.

Po zmianie stron zatorzanki dobrze sobie radziły do stanu 17:17. - Potem kompletnie „siadło” nam przyjęcie, więc rywalki zaczęły regularnie zdobywać punkty i __wyrównały stan rywalizacji - mówi Renata Wacławik, trenerka Sokoła.

W kolejnych dwóch odsłonach zatorzanki popełniały dużo własnych błędów i rywalki nie miały kłopotów z odniesieniem zwycięstwa.

- Na pewno było to spotkanie do wygrania, graliśmy przecież z __beniaminkiem - podkreśla trenerka Wacławik. - Zaczęliśmy jednak inaczej niż w __poprzednich latach, kiedy długo nie mogliśmy wygrać nawet seta.

TKS Tychy - STS Sandecja Nowy Sącz 0:3 (22:25, 30:32, 21:25)

STS: Kiławiec, Sikora, Bogacka, Drąg, Rams, Bodziony, Koseł (libero) oraz Tokarczyk.

Sądeckie siatkarki meczem w Tychach rozpoczęły debiutancki sezon w II lidze. W ich grze nie brakowało ambicji, choć w drugim secie było nerwowo. STS prowadził bowiem 22:16, ale przez dekoncentrację wypuścił łatwy triumf z rąk.

- Wygrana bardzo cieszy, liczy się przecież dobry start. Mam w zespole praktycznie same debiutantki, jeśli chodzi o ten poziom rozgrywek, więc brawa dla dziewczyn za wolę walki. Cały zespół zagrał jak należy. Nie spodziewałem się, że w Tychach zgarniemy trzy punkty - powiedział trener STS Tadeusz Wcześny.