STM
Szóstka Biłgoraj - AGH Galeco Wisła Kraków 3-0 (28-26, 25-22, 25-16)

Szóstka: Filipowicz, Kocemba, Kundera, Rauch, Wyszomierska, Żółtańska, Pietrzyk (libero) oraz Frączek.

AGH Wisła Galeco: Szady, Biernatek, Jagodzińska, Stojek, Leszek, Surma, Tokarczyk (libero), Guzikiewicz (libero) oraz Rusinek, K. Janota.

Obie drużyny to główni kandydaci do awansu. Wiślaczki były równorzędnym rywalem przez dwa sety (w pierwszym ze stanu 23-20 dla gospodyń doprowadziły do gry na przewagi), trzeciego oddały bez walki. - Moim zdaniem zdecydowała pierwsza partia, w końcówce było za dużo nerwów, zmarnowaliśmy setbola. Później walka też była wyrównana, ale popełnialiśmy mnóstwo błędów, zepsuliśmy dużo zagrywek. Szóstka jest silniejsza niż przed rokiem, zawodniczki są zgrane. My mamy zmienioną drużynę i jeszcze musimy pracować - ocenił trener Wisły Lesław Kędryna. (ART)

Pogoń Paleo Proszowice - Karpaty Krosno 0-3 (22-25, 17-25, 20-25)

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Szkodny, Żyła, Maj, Klocek, Zuch (libero) oraz Przybyło, Pasternak, Podsiadło.

Karpaty: Gasidło, Dziadosz, Machowska, Warzocha, Nadziałek, Beda, Bielecka (libero) oraz Paluch, Witkoś, Szewczyk, Czarnowska.

Po perypetiach związanych z brakiem licencji, dla gospodyń był to dopiero pierwszy mecz w sezonie. Proszowianki, z trzema 16-latkami w wyjściowym składzie, nie były w stanie zrobić krzywdy Karpatom. Tylko dwukrotnie, w pierwszym (11-6) i trzecim (11-9) secie, udawało im się wychodzić na prowadzenie, ale przyjezdne odzyskiwały kontrolę. (ALG)

Anser Siarka Tarnobrzeg - Dalin Myślenice 3-1 (25-17, 25-15, 24-26, 25-23)

Anser Siarka: Galica, Jabłońska, Mysiak, Sas, Wąż, Hajduk, Turaj (libero) oraz Matejek.

Dalin: Kowalik, Szlachetka, Perlińska, Sarlej, Prośniak, Filipek, Agnieszka Wojtan (libero) oraz Anna Wojtan, Woźniczka-Mleczek, Janiczak i Świerczyńska.

Wydarzeniem mającym duży wpływ na postawę myślenickich siatkarek była kontuzja (skręcenia stawu skokowego) w drugim secie kapitan drużyny Szlachetki. Trener Bicz zmuszony został do przemeblowania składu i od tego momentu zaczęły się problemy. Mimo zwycięstwa w trzeciej partii, ambitnej postawy i dobrej gry w czwartej (prowadzenie 5-2), Dalin przegrał spotkanie. (MH)

MKS MOS Wieliczka - Bolesław V LO Rzeszów 0-3 (18-25, 12-25, 23-25)

MKS MOS: Borowska, Świeży, Tyrańska, Leśniak, Durbas, Bałucka, Windak (libero) oraz Ciszczoń, Suchan, Kerep.

Trybuny hali w Wieliczce wypełniły się po brzegi, gdyż miejscowa drużyna po raz pierwszy w historii zagrała u siebie w II lidze. Był to najsłabszy z trzech rozegranych dotąd meczów beniaminka. W pierwszym secie tylko na początku gospodynie dotrzymywały kroku rywalkom, a trener Grzegorz Stareńczak jeszcze przed jego zakończeniem zmienił rozgrywającą. W drugiej części Bolesław prowadził nawet 22-8!

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w 3. secie, w którym miejscowe bardzo długo prowadziły. Kluczową decyzję podjęli sędziowie. Przy stanie 20-17 atak zawodniczki z Rzeszowa arbiter liniowy ocenił jako autowy, ale główny podjął decyzję odwrotną. Po chwili był remis 20-20, a w końcówce znów górą były przyjezdne.
Paweł Panuś

PWSZ Jedynka Tarnów - Extrans Patria Sędziszów Młp. 2-3 (25-23, 28-26, 16-25, 23-25, 7-15)

PWSZ Jedynka: Wieloch, Madzia, W. Sysło, Styrkowiec, Brzezińska, Stolarz, Jachym (libero) oraz Gębiś (libero), Klaczek, M. Sysło, Wyroba, Kosałka.

W końcówce wyrównanego I seta gospodynie przegrywały 22-23, ale wygrały tę partię. W drugim secie niemal cały czas prowadziły przyjezdne. Przy stanie 12-19 wydawało się, że losy są przesądzone; tarnowianki doprowadziły jednak do stanu 23-21. Chwilę potem przegrywały wprawdzie 23-24 i 24-25, ale końcówka znów należała do nich. W dwóch kolejnych odsłonach górą były przyjezdne i o losach meczu rozstrzygnął tie-break. (STM)